Для виконання екологічної модернізації промислових та енергетичних підприємств, що передбачено Нацпланом щодо скорочення викидів, потрібно знайти фінансові інструменти для залучення коштів в Україні та за кордоном, вважає народний депутат фракції «Слуга народу» Дмитро Наталуха.

«Ми як ніколи раніше маємо можливість справді не наздоганяти, а іти в ногу з часом і стати абсолютно конкурентними в нових екологічних реаліях, які фактично ставить перед нами Паризька конвенція», - сказав Наталуха.

За його словам, в Україні близько 80% основних засобів нашої промисловості зношені і потребують модернізації, потребують інвестицій.

«В України немає цих грошей, давайте дивитися правді в очі, у нас немає просто фінансової можливості інвестувати в апгрейд 80% основних засобів. Тому ми змушені будемо шукати наших інвесторів, партнерів, які будуть зацікавлені інвестувати сюди і тут, на території України, модернізувати ці підприємства», - додав нардеп.

Як повідомлялося, 19 січня на слуханнях в Комітеті ВР з питань екологічної політики та природокористування представники одноголосно дійшли до висновку, що НПСВ, який вже з 1 січня цього року передбачає виведення енергоблоків ТЕС в ремонт для встановлення очисного обладнання, в поточних умовах не є реалістичним для виконання, і тому влада має об’єднатися в пошуку та розробці механізму фінансування Нацплану для його ефективної реалізації.

Популярні новини зараз
Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті
Показати ще

На думку президента Українського Національного комітету CIGRE Олександра Світеліка, Україні загрожує втрата енергетичної безпеки через примусове виведення в тривалі ремонти енергоблоків теплоелектростанцій, якщо не зрушити терміни реалізації НПСВ, впровадження якого очікується з 2021 року.

Експерт із питань енергетики Сергій Чех вважає, що Україна повинна актуалізувати Національний план зі скорочення викидів, який почав діяти з 2021 року, оскільки виконання його вимог може призвести до втрати найефективніших блоків ТЕС і ТЕЦ через відсутність фінансування на екологічні ремонти.

В свою чергу бізнес закликає владу України пришвидшити процес розробки механізмів реалізації НПСВ на ТЕС та ТЕЦ України, щоб держава змогла виконати свої екологічні зобов’язання.

Довідка. Національний план скорочення викидів затверджено 2017 року, він, зокрема, визначає наміри України як члена Енергетичного Співтовариства істотно скоротити викиди діоксиду сірки, оксидів азоту і пилу від ТЕС і ТЕЦ України, потужність яких становить 50 МВт і більше.

Після ухвалення НПСВ майже нічого не було зроблено, щоб модернізація почала відбуватися із 2021 року.