Депутати виступають за скасування набору вступників на здобуття ступенів вищої освіти бакалавра й магістра на вечірню та заочну форми навчання.

Відповідний законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді України.

Студент. Фото Freepik
Студент. Фото Freepik

Натомість депутати пропонують, аби у 2024 році університети орієнтувалися на дистанційну та дуальну форми здобуття освіти.

Зміни не будуть стосуватися студентів, які вже вчаться на вечірній формі чи заочно.

Популярні новини зараз
Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Шкоди більше, ніж користі: лікарі пояснили, чому не варто щодня вживати супи Гороскоп на тиждень 17-23 червня для всіх знаків Зодіаку: знайомства Овнів, війна Близнят та скандалу Козорогів Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом
Показати ще

студентка
студентка

"З огляду на накопичений досвід використання дистанційних технологій навчання, встановити, що у 2024 році не проводиться набір вступників для здобуття ступенів вищої освіти бакалавра та магістра за вечірньою і заочною формами здобуття освіти, натомість орієнтуючи заклади освіти на розвиток дистанційної форми здобуття вищої освіти," – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Студенти
Студенти

Також цього року ДПА скасують для всіх учнів, крім чотирикласників, які братимуть участь у пілотному ДПА (дві тисячі дітей).

За законопроєктом, цьогоріч конкурсний відбір до вузів має відбуватися за результатами ЗНО 2021 року чи вступних випробувань 2022-2024 років (НМТ), проведених з використанням творчих конкурсів (фізичних здібностей).

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, навчання за кордоном другий рік поспіль: що змінилося для маленьких українців

Раніше портал Знай інформував, зарплати вчителів в 2024 році: як планують змінити виплати

Також наш портал повідомляв, безкоштовне харчування в школі: хто з дітей має право