Для всіх наших шанованих читачів, які мають відношення до керування авто, є важлива інформація щодо скандалів на блокпостах під час перевірок документів.

Нещодавно суд ухвалив рішення, згідно з яким поліцейські на блокпості не можуть вимагати від водія надати посвідчення водія. Виходить, що законних підстав на ці дії у копів немає.

Цей документ, як і страховий поліс, перевірялися патрульними на блокпостах як один із заходів контролю, проте суд стверджує, що це суперечить закону.

Перевірка документів, скріншот: YouTube
Перевірка документів, скріншот: YouTube

Виходячи з постанови, зупинка на блокпості передбачає перевірку лише документів, що засвідчують особу, та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Ці вимоги встановлює Постанова Кабміну №1456 від 29.12.2021.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат У YASNO повернули українцям світло по 2,64 грн за кВт: але при цьому встановили ліміти - важливі подробиці На картку пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

Інші документи, включаючи посвідчення водія, можуть бути витребовані тільки за наявності конкретних підстав, таких як обґрунтована підозра в порушенні ПДР.

Перевірка документів, скриншот youtube  BBC News Україна
Перевірка документів, скриншот youtube BBC News Україна

І хоча в Україні не діє прецедентне право, такий випадок є орієнтиром для інших органів та інстанцій у питанні тлумачення законодавства. Водії можуть посилатися на це рішення та Постанову КМУ №1456 у разі вимоги пред'явити посвідчення водія при зупинці на блокпості.

Суд також зазначив, що перевірка посвідчення водія на блокпості не відповідає встановленим законом правилам і може розглядатися як незаконне втручання в права громадян.

Нагадаємо, купити автомобіль стане простіше: для українців хочуть запровадити субсидію.

Раніше повідомлялося, українських водіїв можуть серйозно оштрафувати, якщо вони не зроблять "це" до 1 січня 2024 року.

Також, про ці порушення мало хто чув: в Україні копи почали активно штрафувати водіїв.