За 29 років економіка України залучила близько 50 млрд доларів США прямих іноземних інвестицій. За цей період сусідня Польща отримала близько 240 млрд доларів США інвестицій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомив керівник Центру економічного відновлення Кирило Криволап під час першої зустрічі з широкого обговорення Національної економічної стратегії-2030 за участі прем'єр-міністра, представників Кабміну, ВерховноїРади та Офісу Президента, пише Обозреватель.
“Україна є хронічно недоінвестованою державою. У 2019 році Україна залучила 5,83 млрд дол. США прямих іноземних інвестицій, що майже у 3 рази менше, ніж у сусідній Польщі. Важливо, що прямі іноземні інвестиції зросли у 2019-му на 7%, і водночас були у 2 рази нижчими, ніж перекази від заробітчан. Ця пропорція не є здоровою, адже у сусідніх Польщі, Росії та Туреччині інвестиції перевищують перекази у 2,5, 3 та 10 разів, відповідно”, — зазначив Кирило Криволап.
За словами керівника Центру економічного відновлення, на зовнішню інвестиційну діяльність також негативно вплинула пандемія. Відтак, за 10 місяців 2020 року надходження прямих іноземних інвестицій в Україну склали усього 220 млн дол. США.
Зважаючи на ситуацію, Національна економічна стратегія-2030 пропонує запустити в Україні механізми податкових пільг для зовнішніх інвесторів. Йдеться про податкові канікули, відшкодування частини капітальних інвестицій (CAPEX), спеціальні податкові режими, а також забезпечення розвитку та створення нових індустріальних парків.
На основі широкого обговорення НЕС-2030 буде розроблено проєкт рішення Уряду щодо формування економічної політики до 2030 року, затверджено Пріоритети для Програми дій Уряду на 21-23 рр. та перелік пріоритетних законів на наступні три роки.
Центр економічного відновлення — це аналітична платформа, на якій працюють понад 400 фахівців із різних сфер: представників аналітичних центрів, thinktanks, неурядових організацій, бізнес-спільноти та державних органів. ЦЕВ займається підтримкою Уряду у розробці рішень з реагування на економічні виклики та стратегій для подальшого економічного зростання. Процес розробки Національної економічної стратегії-2030 є відкритим та публічним. Цей документ не тільки демонструє економічний потенціал держави, але й пропонує конкретні механізми для його реалізації з чіткими строками та KPI.