У період загальної мобілізації українцям активно вручають повістки та запрошують до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, але є декілька вагомих причин для неявки. Адвокат відповів, чи є статус ВПО однією з них.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКрім того, що у внутрішньо переміщені особи мають стати на військовий облік за новим місцем проживання протягом 7 днів з дати приїзду, вони також зобов'язані з'явитися до ТЦК після вручення повістки. Адвокат Андрій Карпенко пояснив, що цей статус не звільняє людину від запрошення.
Українцям також нагадали, що є лише дві поважні причини, через які чоловік може не прибути до призовного пункту за повісткою – це смерть близького родича або близького родича дружини, а також хвороба.
Однак про це потрібно обов'язково повідомляти, щоб людині могли призначити нову дату для явки у військкомат.
"Згідно ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу", поважними причинами неприбуття призовників до призовних ділянок у строк, встановлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, підтверджені відповідними документами, визнаються: перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, що позбавили його можливості особисто прибути у зазначений пункт та строк; смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) чи близького родича його дружини", - додав адвокат.
На призовників, які проігнорували запрошення до ТЦК, чекає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, а при повторному врученні повістки розмір суми збільшується до 5100 гривень. Кримінальне покарання загрожує, якщо людина пройшла медкомісію, але не з'явилася у військкомат.
Нагадаємо, кого з українців мобілізують насамперед: у ТЦК назвали найцінніші навички