Наразі чимало українців перебувають за кордоном, включаючи чоловіків. Стало відомо, чи мають право дипломатичні установи вручати таким особам повістки про призов.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа це запитання відповів адвокат адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак. У постанові Кабміну №1487 йдеться про те, що дипломатичні відомства відповідають за ведення військового обліку українців, які залишили країну після початку війни.
Проте юрист однозначно заявив, що консульські установи за кордоном не мають права видавати військовозобов'язаним повістки.
"Представники дипломатичних установ, згідно з чинним законодавством, не можуть видавати будь-які види повісток та вручати їх громадянам, що проживають за кордоном", – відповів Юрчак.
Дійсно, нові правила військового обліку, затверджені народними депутатами, розширюють географію вручення повісток на території України, але вони не стосуються зарубіжних країн.
Консульські установи зобов'язані інформувати українців про мобілізацію, а також сприяти їхньому поверненню на Батьківщину. Також вони повинні повідомляти, коли українець включається чи виключається із консульського обліку осіб призовного віку серед українців протягом 7 днів.
Раніше ми писали про те, як зміниться мобілізація з 1 липня 2023 року: бронювання тепер працює по-іншому
Як повідомляв Знай.ua, примусова доставка до ТЦК: адвокат пояснив, як діяти військовозобов'язаним, яких "скручують" серед вулиці