В Україні триває військовий стан та загальна мобілізація. Ми вже публікували поради та відповіді багатьох адвокатів щодо різних нюансів відстрочення чи незаконності дій співробітників ТЦК, проте є ще одне питання, яке непокоїть читачів.

Український адвокат Вікторія Кравченко розповіла, чи можуть мобілізувати чоловіка, котрий має умовний термін покарання.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

За її словами, умовно-дострокове звільнення та випробувальний термін призначаються при винесенні вироку у разі визнання винним чоловіка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 Кримінального кодексу України.

Йдеться про ухилення чоловіка від призову до військової служби під час мобілізації. Вона пояснила, що на виклик органу пробації особа повинна бути в цей орган, познайомитися зі своїм інспектором.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Показати ще

Останній повинен роз'яснити чоловікові права та обов'язки, ознайомити чоловіка з порядком та умовами на випробувальному терміні. Працівник пробації також проводить соціально-виховну роботу.

СIЗО: скріншот з відео
СIЗО: скріншот з відео

Адвокат роз'яснила, що загрожує чоловікові, який порушить чи не виконає умови визначені у вироку суду – не прийде за новим повісткою до ТЦК або не прийде на реєстрацію до центру пробації.

"У разі невиконання чоловіком обов'язків, покладених на нього судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення, орган пробації вносить до суду подання, в якому вказує прохання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлення чоловіка для відбування призначеного йому покарання. не вийде", – додала Кравченко.

Вона пояснила, що чоловік, який засуджений за статтею 336 Кримінального кодексу України і має умовний термін, може бути мобілізований.

Адвокат зазначила, що згідно з наказом Міноборони №337, у якому йдеться про те, що у разі мобілізації засуджених, звільнених від відбування покарання з випробуванням, під час дії особливого періоду в Україні до закінчення випробувального терміну копія судового рішення передається уповноваженим органом з пробації, на обліку якого перебував засуджений, до військової частини за місцем проходження військової служби.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

За її словами, у разі виявлення факту призову засудженого, звільненого від відбування покарання з випробуванням, на військову службу під час дії особливого періоду, ТЦК надає уповноваженому органу з питань пробації інформацію про військову частину, в якій засуджений проходить військову службу, її місцезнаходження та витяг. із відповідного наказу.

"Тобто, отримання вироку суду за статтею 336 Кримінального кодексу України за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації не є фактичним порятунком від непопадання на військову службу", – резюмувала Кравченко.

Нагадаємо, одних довідок може бути мало: як отримати відстрочку від мобілізації українцям з інвалідністю.

Раніше повідомлялося, відстрочку від мобілізації можуть анулювати: у яких випадках.

Також, як зміниться мобілізація з 1 липня 2023: бронювання тепер працює по-іншому.