Верховна Рада днями розширила перелік осіб, які підлягають мобілізації, тим самим звузила можливість відстрочки для тих, хто доглядає родичів з інвалідністю.

Таке рішення може мати декілька наслідків, зокрема негативних, за словами адвоката Романа Сімутіна. Варто зазначити, що тепер мобілізації не підлягають ті люди, які мають родичів із групою інвалідності, але лише за умови, що їх не може доглядати хтось ще з близьких.

Люди з інвалідністю, кадр з відео
Люди з інвалідністю, кадр з відео

"Тобто раніше не підлягали мобілізації незалежно від наявності та кількості, наприклад, братів і сестер у призовників, які мають батьків з числа осіб з інвалідністю. Зараз же - лише за умови, якщо відсутні інші працездатні особи, наприклад , діти таких батьків з-поміж осіб з інвалідністю, тобто чиїсь брати та сестри. Акцент робиться на працездатності та утриманні", - додав адвокат.

Працездатними особами вважаються ті, кому вже є 16 років, і вони можуть бути залучені до активної діяльності за станом здоров'я.

Популярні новини зараз
"Потрібно запасатися ресурсам": відомий екстрасенс озвучив тривожний прогноз на зиму 2024 року Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки Гороскоп на тиждень 17-23 червня для всіх знаків Зодіаку: знайомства Овнів, війна Близнят та скандалу Козорогів
Показати ще

У той же час непрацездатних батьків мають утримувати їхні сини чи доньки. Однак, маючи дружину чи чоловіка з інвалідністю та при цьому працездатних дітей, є ризик, що одного з них мобілізують.

"Якщо в сім'ї є двоє працездатних дітей, тоді одного мобілізують. Троє і більше дітей – одного залишать", - пояснив Сімутін.

Вручення повістки, скріншот: YouTube
Вручення повістки, скріншот: YouTube

Крім того, з негативних наслідків адвокат виділив те, що за кордон почнуть масово виїжджати з батькам або окремо рідні сестри, щоб братам дали відстрочку.

Також українці почнуть звільнятися з роботи або переходити на неофіційний заробіток, щоб не підпасти під визначення "утримання". Ще є ризик, що підуть масові оформлення постійного догляду, хоча довідки ВВК уже перестали видавати.

Нагадаємо, скрутили, закинули в бус і відвезли до ТЦК: адвокат розповів, як поліція знаходить ухилістів