В Україні триває війна та загальна мобілізація, відтак кожному військовозобов'язаному призивного віку можуть вручити повістку та відправити на фронт. Однак навіть під час війни певні категорії чоловіків мають відстрочку від мобілізації.

Адвокат Богдан Пересада пояснив, чи мають право мобілізувати чоловіків, які зараза навчаються на магістратурі.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Юрист зазначає, що відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову під час мобілізації не підлягають у тому числі здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Таким чином, студентів магістратури не можуть примусово мобілізувати під час воєнного стану.

Мобілзація. Фото: Youtube
Мобілзація. Фото: Youtube

Популярні новини зараз
Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми Заповіт, майно і відповідальні особи: що потрібно знати перед мобілізацією Українців приготували до нових платіжок за газ – як раніше вже не буде: що відбувається
Показати ще

Спеціаліст підкреслив, що у законі не зазначено жодних винятків щодо навчання на першій чи другій магістратурі, бюджеті чи контракті, першій чи другій освіті, тощо.

Відповідно, студенти магістратури мають право на звільнення від мобілізації, навіть якщо здобувають додаткову освіту.

Мобілізація. Фото: Youtube
Мобілізація. Фото: Youtube

Саме навчання на магістратурі наразі достатньою причиною для відстрочки.

Нагадаємо, мобілізація студентів, які навчатимуться за кордоном: які сюрпризи чекають

Як повідомляв "Знай.uа", львівський депутат Михайло Міхняк, який за $1000 випускав ухилістів із країни, отримав 3 роки умовно

Знай.ua писав, а тато вдома? Адвокат розповів, чи законно вручати повістки через родичів