Українців регулярно попереджають про відповідальність за ігнорування військової служби. Покарання вже активно практикуються. Так, Тячівський районний суд Закарпатської області ухвалив вирок чоловікові, який відмовився від отримання повістки. Він зробив це через свої релігійні переконання.

Про це пише Zaxid.net. У вироку за червень 2023 року, який є у реєстрі судових рішень, йдеться про проходження чоловіком ВЛК у січні. Його визнали придатним та навіть вручили мобілізаційну вказівку для зарахування на службу. Однак після він відмовився від мобілізації і самої військової повістки.

Церква, скріншот
Церква, скріншот

Чоловік заявив, що не може служити через релігію, а також не має права забирати людські життя, хай і ворожі. Крім того, він уже має військовий досвід - з 1994 по 1996 роки він служив у військовій одиниці, проте тільки охороняв важливі військові об'єкти.

"На запитання щодо відмінності його релігійних переконань, які існували на час проходження ним строкової військової служби від тих, які він має на час відмови від мобілізації, пояснив, що такі не змінилися, однак в той час людей він не вбивав. Подаючи заяву про відмову від призову за мобілізацією з релігійних переконань, заяви про заміну йому військової служби, альтернативною (невійськовою) службою, він не подавав", - зазначили у вироку.

Популярні новини зараз
Перше подорожчання за півроку: скільки тепер коштує газ "Газмережі" закликали по-новому платити за доставку газу: що потрібно знати споживачам При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс Українців змусять підписати договір: кого скоро торкнеться
Показати ще

Спочатку суд призначив чоловікові покарання у вигляді чотирьох років ув'язнення, але звільнив від відбування покарання з дворічним випробувальним терміном. Також він має право подати апеляційну скаргу.

суд,фото: google
суд,фото: google

Нагадаємо, мобілізованим дозволять служити за місцем проживання: хто підпадає