Через війну в Україні, багато наших громадян виїжджає закордон щоб врятувати своїх дітей від смерті, адже кожен день росіяни влаштовують на території нашої країни "російську рулетку", та вбивають мирних мешканців.

Виїзд за кордон, паспорт. Фото: скриншот Youtube
Виїзд за кордон, паспорт. Фото: скриншот Youtube

Зараз дещо змінились правила перетину кордону, тому щоб уберегтись від проблем при виїзді необхідно підготувати увесь пакет документів.

Варто нагадати, що діти віком до 16 років можуть виїздити за кордон лише за згодою батьків (усиновлювачів), в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені батьками.

Паспортизація, фото: скріншот із відео
Паспортизація, фото: скріншот із відео

Популярні новини зараз
Мізерні пенсії стануть ще меншими: у кого ПФУ може забрати частину виплат Українцям обіцяють глобальні пенсійні зміни: буде розміром 60% від зарплати Стосується всіх клієнтів: "Нафтогаз" попередив про важливе нововведення Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки
Показати ще

Які потрібні документи для виїзду за кордон з дитиною

  • Нотаріально посвідчена згода одного з батьків (не обов’язково, якщо дитину супроводжує один з батьків);
  • Документ, що підтверджує родинні зв’язки з дитиною;
  • Закордонний паспорт дитини;
  • Внутрішній паспорт дитини або свідоцтво про народження;
  • Для супроводу третіми особами необхідна заява від одного або обох батьків, завірена органом опіки та піклування.

Закордонний паспорт, скріншот відео
Закордонний паспорт, скріншот відео

Щоб отримати нотаріальний дозвіл на виїзд дитини за кордон одному з батьків, а у випадку виїзду дитини до 16 років з уповноваженою особою — обом, потрібно надати нотаріусу оригінали паспортів, реєстраційних номерів облікових карток платників податків та свідоцтво про народження дитини.

Закордонний паспорт, фото "Знай.ua"
Закордонний паспорт, фото "Знай.ua"

Є одне виключення з правил: особи, які досягли 16 років, мають можливість самостійно перетинати кордон. Тому дітям від 16 до 18 років дозвіл одного з батьків на виїзд за кордон не потрібен.

Підліткам потрібен лише закордонний паспорт (внутрішній або свідоцтво про народження, якщо закордонного паспорта немає).

к повідомляв "Знай.ua" залишилося зовсім небагато часу, встигніть: читайте цю молитву, щоб уберегти себе від біди, Божі апостоли допоможуть.

Також "Знай.ua" інформував, українцям із новонародженими дітьми видають набори: хто і як може отримати одяг та інше.