В Україні проведуть масові перевірки військкоматів через публічні скандали, коли їхні працівники порушували закон і навіть заробляли собі на безбідну старість.

За перевірку взялася комісія під керівництвом першого заступника міністра оборони України, генерала Олександра Павлюка, а також НАЗК. Аналізуватимуть все - від способу життя військкомів, до їхніх родичів та майна.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

У той же час, весь процес перевірки майже ніяк не вплине на мобілізацію, повідомив адвокат юридичної компанії RIYAKO & PARTNERS Микола Максимов. Це означає, що українцям так само вручатимуть повістки та закликатимуть на службу.

"Перевірки військкоматів несуттєво затримають процес мобілізації. Обшук може тривати до півтори доби, у цей час ТЦК не працюватиме. Обшукувати одночасно 80% військкоматів не вийде. Керівника ТЦК можуть викликати на допит, відкрити кримінальне провадження, але система не зупиниться", - сказав він.

Популярні новини зараз
Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Українців приготували до нових платіжок за газ – як раніше вже не буде: що відбувається Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список
Показати ще

Один із найгучніших корупційних скандалів пов'язаний із колишнім головою Одеського ТЦК Євгеном Борисовим, який привласнив 188 млн гривень за час мобілізації.

Євген Борисов. Фото: odessamedia
Євген Борисов. Фото: odessamedia

Нещодавно його затримали, але юристи попереджають, що притягнути військових до відповідальності нелегко, тому що їх усуває від служби військове командування, яке зараз менше за інших зацікавлене у будь-яких потрясіннях, зазначив Микола Максимов.

"Діє і презумпція невинуватості. Можна говорити багато про Борисова, але вироку суду немає, його не можна звинувачувати. Так і з іншими — це роки судових розглядів. Слідство може тривати, а людина — залишатися на посаді й отримувати зарплату. Голови ТЦК можуть бути на хорошому рахунку в командування за хороше виконання мобілізаційних планів", - пояснив адвокат.

Нагадаємо, деяким військовим дозволили звільнитися зі служби у ЗСУ: кому саме і на якій підставі