Українцям активно вручають повістки та призивають на військову службу, проте частину з них можуть мобілізувати лише за власним бажанням, тобто на добровільній основі.

Загалом в Україні є 13 категорій громадян, які можуть одержати відстрочку, але водночас за власним бажанням піти на війну. До них не висуватимуть жодних претензій та не каратимуть у разі відмови від мобілізації.

Мобілізація в Україні. Фото: Youtube
Мобілізація в Україні. Фото: Youtube

Насамперед йдеться про осіб з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи, а також про батьків-одинаків, які виховують дітей до 18 років і тих, у кого є група інвалідності.

Крім того, відстрочку дають чоловікам, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, а також тим, хто має на утриманні повнолітню дитину з інвалідністю.

Популярні новини зараз
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

Особи з інвалідністю. Фото: Youtube
Особи з інвалідністю. Фото: Youtube

Кому ще надають звільнення:

  • Чоловіки та жінки, які виховують дитину з тяжкою хворобою, яка не підпадає під критерії інвалідності, але підтверджується лікарсько-консультативною комісією.
  • Опікуни недієздатних осіб з інвалідністю, або такими, що потребують постійного догляду згідно з висновком лікарської комісії.
  • Опікуни, піклувальники, усиновителі чи прийомні батьки, що мають дітей-сиріт чи позбавлених батьківського піклування віком до 18 років.
  • Особи, що доглядають за родичами з тяжкими хворобами.
  • Особи, що мають родича з інвалідністю I чи II групи, які доглядають за ними, та не мають інших працездатних родичів для утримання і догляду.
  • Чоловіки та жінки, чиї близькі родичі загинули чи вважаються зниклими безвісти під час виконання заходів з національної безпеки і оборони.
  • Чоловіки та жінки, чиї близькі родичі загинули чи зникли безвісти під час антитерористичних операцій, включно з тими, хто служив у ЗСУ або працював на державних підприємствах, причетних до гарантування національної безпеки і оборони України.

До списку також входять тимчасово звільнені від мобілізації особи, які на службі у державних органах, інших державних установах, у місцевих органах самоврядування працюють на підприємствах, установах та організаціях.

Нагадаємо, чи будуть роздавати українцям за кордоном повістки: питання вирішується серйозно

Раніше ми писали про те, що вийдіть, нам потрібно: хто в Україні має право забрати авто у простих людей на потреби ЗСУ

Як повідомляв Знай.ua, з'явитися у військкомат без повістки: кому треба поспішати до ТЦК, поки не пізно