Українці переводять годинник двічі на рік, на літній та на зимовий час. Багато хто боровся за відміну цієї процедури, проте вона все ще існує.

В Україні вже намагалися скасувати переведення годинника, але у 2021 році законопроект не пройшов фінальне читання у Верховній Раді, тому українці продовжують переводити стрілки годинника. Взимку це роблять у останню неділю другого осіннього місяця.

У 2023 році дата випадає на 29 жовтня. Годинник переводять о 4 ранку, на годину назад.

Переведення годинника, фото: Знай.ua
Переведення годинника, фото: Знай.ua

Коли депутати хотіли скасувати переведення годинників, вони аргументували це декількома причинами. Насамперед вони стверджували, що процедура не впливає на загальну економію енергоресурсів.

Популярні новини зараз
Кодони не 1991-й, а 2022: мольфар розповів про те, які українські землі залишаться в окупації ще роками Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч В Україні вводять колективну відповідальність: єдине житло відберуть через борги родичів
Показати ще

Також скасування було необхідно, щоб у східних областях прибрати "московський час". І, звичайно ж, питання здоров'я, адже переведення годинника впливає на регуляцію біоритмів, через що люди погано почуваються. Світловий день починається раніше і в результаті людина не досипає необхідної норми. Втім, законопроект про відміну все ж таки не набув чинності.

Варто відзначити, що організм краще сприймає переведення годинників восени, так як з'являється додаткова година для відпочинку і сну.

Українці восени, фото gamerwall
Українці восени, фото gamerwall

Раніше ми писали про те, що деякі медичні обстеження у приватних клініках можна буде пройти безкоштовно

Як повідомляв Знай.ua, будинок порожній, але люди зареєстровані: юристка підказала, як українській родині "вибити" субсидію

Також портал Знай.ua писав, що "Приватбанк" не дає пенсіонерам користуватися картками "Е-відновлення": українці не можуть ремонтувати житло