Деякі українські монети через помилки на монетному дворі отримали "особливий дизайн". Такі екземпляри є цінністю для нумізматів. Наприклад, дорого продати можна 10-копійчані монети зі шлюбом. Про це йдеться на ресурсі "Монети-ягідки".

Українцям варто придивитися до монет номіналом 10 копійок, які могли завалятися вдома.

Монети. Фото: скрін youtube
Монети. Фото: скрін youtube

Наприклад, 10-копійчану 1994 року випуску можна продати за ціною від 2 до 2,6 тисячі гривень. Йдеться саме про різновид 2ГБк. Цю монету можна дізнатися по ряду особливостей: гурт з великим насіканням, короткий і тонкий хвостик грона №3, розімкнутого четвертого зерна третього колосу.

Цінна монета. Фото: "Монети-ягідки"
Цінна монета. Фото: "Монети-ягідки"

Популярні новини зараз
Централізованого опалення більше не буде: Україні готують гучну реформу "Краще перейде на бік ворога": українець відмовився воювати, але спокійно жити далі йому не дали Пенсіонерам дали трохи більше тижня: що треба зробити, щоб не залишитись без виплат Їхав на похорон, але не думав, що на свій: у "дикій" аварії помер легендарний футболіст
Показати ще

Також слід звернути увагу на 10 копійок 2001 різновиду 2ІАм. Таких монет було випущено мало – близько 5 тисяч штук. Через це нумізмати готові віддавати за них гроші – понад 1000 гривень, якщо добрий стан.

Цінна монета. Фото: "Монети-ягідки"
Цінна монета. Фото: "Монети-ягідки"

Монету в 10 копійок 1992 року різновиду 2.21ВАк колекціонери можуть оцінити 10-18 тисяч гривень. Така монета має гострий, вузький середній зуб тризуба, гурт із великою насічкою, а гроно №2 – у формі тупокутного трикутника.

Цінна монета. Фото: "Монети-ягідки"
Цінна монета. Фото: "Монети-ягідки"

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мрію колекціонера: українцям показали монетку, яка оцінюється в 650 доларів.

Також наш портал інформував, українські 25 копійок можна продати майже в 30 тисяч разів дорожче від номіналу: як виглядає монета.

Крім того, ми писали, вивертайте гаманці та скарбнички: українцям показали старі 10 копійок, які можна продати за 65 тисяч.