В умовах напруженої військової обстановки в Україні деякі університети вживають незвичайних заходів, надаючи чоловікам можливість уникнути мобілізації.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаприклад, Київський університет культури стає піонером цієї практики, приймаючи нових студентів без проведення вступних іспитів. Такі освітні установи виявляють гнучкість, усвідомлюючи кінцеву мету абітурієнтів.
Журналісти
"Попри те, що навчальний рік вже давно почався, набір майбутніх студентів сюди триває досі. В рекламних дописах університет пропонує "вступ за 2 години", "онлайн навчання" та безліч спеціальностей на вибір" , — йдеться у розслідуванні.
Розслідування так само показало, що проблема ухилення від військової служби, використовуючи навчання у виші як виправдання, не обмежується одним лише Київським університетом культури. Останнім часом подібні ситуації стають все більш поширеними у різних навчальних закладах.
Проте у вересні у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який може змінити правила гри. Якщо він пройде, студенти, які вирішили отримати другу вищу після 30 років, можуть втратити свій захист від мобілізації. І тоді Київський університет культури, можливо, зіткнеться із новими викликами – від курсантів до законодавців.
Ця тенденція несе негативні наслідки для освітньої системи та викликає суспільне обговорення щодо етичності таких практик. Із законопроектами, які передбачають зміни у можливості відстрочення, які приймаються або розглядаються у Верховній Раді, українці очікують подальших змін у системі призову та відстрочок від військової служби.
Раніше ми писали про те, що бив ногами і душив ремінцем: патрульні у Києві відібрали собаку у господаря
Як повідомляв Знай.ua, має бути запас: українців попередили перед можливим обстрілом