Повномасштабна війна і введені через це воєнний стан, загальна мобілізація продовжуються.

Деякі методи представників ТЦК та СП можуть не подобатися простим громадянам, оскільки чоловіків періодично виловлюють із вулиць, влаштовують конфліктні ситуації, запихають у мікроавтобуси та відвозять. Георгій Мазурашу — народний депутат від "Слуги народу" - Зареєстрував законопроект (№10209), в якому міститься низка пропозицій до правил мобілізації.

Мобілізація. Фото кадр з Youtube
Мобілізація. Фото кадр з Youtube

Зокрема, там йдеться про необхідність закликати тих, хто має відстрочку, бронювання або тих, хто працює у правоохоронних органах. Крім того, нардеп пропонує залучати безробітних до "армії відновлення", дати можливість воїнам ЗСУ звільнятися від служби за власним бажанням та, що найважливіше, допустити мобілізацію лише за письмовою згодою громадян.

І все через потребу враховувати морально-вольові якості майбутніх бійців.

Популярні новини зараз
Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

"Законодавство дозволяє примусово мобілізувати всіх громадян військовозобов'язаного віку та стану здоров'я, крім тих, хто має відстрочку або заброньовано. Однак, на моє переконання, це неадекватні норми, які виключно шкідливі”, - заявляє нардеп.

Мобілізація. Фото кадр з Youtube
Мобілізація. Фото кадр з Youtube

Він вважає, що немає необхідності мобілізувати тих громадян, які просто не готові ціною власного життя захищати країну. Через таких людей страждають решта військовослужбовців. Вони відмовляються виконувати накази, тікають із позицій і здаються в полон.

Нагадаємо, замість мобілізації умовний термін? У ТЦК відповіли на популярне запитання українців

Як повідомляв "Знай.uа", уклоністами стануть ще до ухилення: адвокат розповів про базу даних "Оберіг"

Знай.uа писав, рекрутинг у ЗСУ та повістки: як це вплине на процес мобілізації в Україні