В Україні виникла суперечка щодо ролі поліцейських у роздачі повісток призовникам на військову службу. Іван Вигівський, голова Національної поліції України, висловив думку, що поліцейські не повинні брати участь у цьому процесі.

У інтвер'ю він стверджує, що ведення подібної діяльності змішує їхні функції, оскільки поліція вже бере участь в інших важливих аспектах підтримки громадської безпеки.

Іван Вигівський / фото
Іван Вигівський / фото

"У нас дуже багато свого функціоналу і ми вважаємо, що кожен повинен займатися своєю роботою. Ми й так підхоплюємо різні моменти. Чому? Тому що поліція є найбільшим правоохоронним органом, тому ми й підставляємо плече іншим правоохоронним структурам, і якщо ми цього не робитимемо, то деякі важливі напрямки роботи просто впадуть”, — пояснив Вигівський.

Глава звернув увагу на те, що поліція зараз зайнята документуванням кримінальних злочинів та допомогою в організації мобілізації, і додав, що втручання у роздачу повісток розбавить їхні основні обов'язки.

Популярні новини зараз
Комунальники вирішили встановити тарифний рекорд: з липня доведеться платити набагато більше Ось таким був дідусь "Запорожця": рідкісні кадри унікального прототипу із кузовом незвичайної форми Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки
Показати ще

Також він висловив незгоду з ідеєю направити на фронт 100 тисяч поліцейських, оскільки, за його словами, фактична кількість активних працівників становить близько 100 тисяч.

Поліція, скріншот: YouTube
Поліція, скріншот: YouTube

"Дивно, коли про це заявляють не "дивані експерти", а люди, які працюють у державній системі і не знають елементарних цифр, хоча можна звернутися до нас, і ми надамо штатну чисельність Національної поліції" ;, — зазначив він.

Така заява викликала розбіжності у суспільстві. Багато громадян висловили своє розчарування та критику з приводу того, що поліція відмовляється брати участь у роздачі повісток, замість підтримати українських військових на передовій.

У коментарях не приховують свого невдоволення:

"На мою думку, обов'язок поліцейських захищати своїх громадян"

"Правильно! Поліція не повинна роздавати повістки, вона повинна стояти пліч-о-пліч з нашими захисниками!"

Нагадаємо, незабаром з'являться електронні повістки: як українців ставитимуть на облік

Раніше ми писали про те, що місцева влада допоможе мобілізації: дістануть кожного ухиліста?

Як повідомляв Знай.ua, "Добують!": сестрі передали повістку для брата – вважається зниклим безвісти