Як повідомив у Telegram депутат Давид Арахамія, 4 січня розпочалося опрацювання Комітетом з питань національної безпеки, оборони та розвідки законопроекту про мобілізацію.

Заплановано кілька днів обговорень за участю командування армії, Міноборони та інших заінтересованих сторін.

Мобілізація 2023: Фото: Youtube
Мобілізація 2023: Фото: Youtube

Мета – відповісти на низку питань та занепокоєнь громадян щодо окремих положень законопроекту та можливо виключити найбільш суперечливі з них. Зокрема, йдеться про пропозицію обмежувати права прихильників від мобілізації на розпорядження власним майном, а також скасування для них відстрочок за станом здоров'я. На думку правозахисників, такі норми можуть порушувати Конституцію та права людини.

Заступник голови комітету з питань інформаційної політики Євгенія Кравчук повідомила, що готується "компромісний варіант", який має влаштувати обидві сторони.

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Показати ще

"Є підозри, що деякі комісії (МСЕК) видавали рішення щодо групи інвалідності корупційним способом. Але це не означає, що люди, які мають проблеми зі здоров'ям, повинні зазнавати підозри", - зазначає вона.

Це одне з питань, яке обговорюється досить активно.

ТЦК, мобілізація: фото Уніан
ТЦК, мобілізація: фото Уніан

З одного боку, мобілізація має бути максимально ефективною, а з іншого – не порушувати права громадян. Знайти оптимальний баланс – ось головне завдання.

Нагадаємо, "п*зда як холодно...": молодий українець переплив крижану річку, щоб сховатися від мобілізації

Як повідомляв "Знай.uа", маска діда за 13 тисяч: українці знайшли креативний спосіб уникати повісток

Знай.uа писав, на кордоніне випустили батька вісьмох дітей: треба доводити