Повномасштабна війна спричинила глибокі зміни на ринку праці України. З одного боку, багато чоловіків було мобілізовано до лав ЗСУ або втекло. З іншого боку, багато роботодавців почали негласно дискримінувати чоловіків при прийомі на роботу.

Опитування серед керівників компаній показало, що 79% з них побоюються брати на роботу ветеранів через ризики поганого психоемоційного стану таких працівників. Ще 25% менеджерів взагалі вважають, що колишні військові можуть мати якусь залежність.

Зимові роботи / фото: відкриті джерела
Зимові роботи / фото: відкриті джерела

Серед ветеранів зараз спостерігається більший попит на відкриття власної справи, ніж серед пересічних громадян. Багато колишніх бійців просто не бачать іншого виходу реалізувати себе в умовах тотальної дискримінації на офіційному ринку праці.

Проблеми з працевлаштуванням виникають також у чоловіків призовного віку, яких можуть мобілізувати будь-якої миті. Деякі з роботодавців навіть запровадили негласне правило одразу відмовляти таким кандидатам, побоюючись раптово втратити працівника через його мобілізацію.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Показати ще

робота в офісі, скріншот з відео
робота в офісі, скріншот з відео

Офіційно компанії зобов'язані протягом 7 днів повідомляти військкомат про прийом нового співробітника-чоловіка. Саме тому багато роботодавців уникають такого ризику, віддаючи перевагу іншим кандидатам.

Нагадаємо, глава Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак мобілізував свого водія, який продовжує його возити

Як повідомляв "Знай.uа", оштрафували на чверть мільйона: податковики "взялися" продавців з Olx

Знай.ua писав, кухня одна, а субсидії - різні: хто з українців може отримати допомогу для життя в "общазі"