Нардепи обговорюють запровадження в Україні базової військової служби для всіх українців віком до 25 років. Це планують зробити такою собі заміною строкової служби.

Про це повідомив заступник голови Комітету з нацбезпеки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

Воїни ЗСУ. Фото: скрін youtube
Воїни ЗСУ. Фото: скрін youtube

Він пояснив, що служба строковика залежно від його освіти триває від 12 до 18 місяців. Депутати хочуть замінити цей термін на тримісячний базовий вишкіл та двомісячну фахову підготовку та надати людині право самій обрати час для його проходження.

"Зараз строкова служба в армії триває від 12 до 18 місяців, залежно від того, є в людини вища освіта чи ні. Ми пропонуємо замінити її на тримісячний вишкіл – це базовий курс, а також два місяці фахової підготовки. Також ми пропонуємо, щоб людина, якій виповнилося 18 років, сама обрала час, коли вона готова пройти такий вишкіл з 18 до 25 років. Тобто людина сама вирішуватиме, що умовно наступного року чи через два роки вона готова пройти таке навчання", - зазначає політик.

Популярні новини зараз
Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами Коли пролунає останній дзвоник в українських школах: названо дати Пенсіонерів розчулили новиною: хто у червні отримає доплату 1500 грн Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників
Показати ще

ЗСУ. Фото: скрін youtube
ЗСУ. Фото: скрін youtube

Чиновник пояснює, що такий підхід дасть можливість спланувати навантаження на наші полігони та центри підготовки.

"Головна ідея у тому, що з таким сусідом, як Росія, усі наші громадяни повинні мати базову військову підготовку", - додав Чернєв.

Нагадаємо, не дайте обдурити себе: МОЗ застерігає від шахрайства при виклику швидкої допомоги.

Раніше повідомлялося, "Чоловіки краще на полі бою – це стереотип": поетеса та військова Чорногуз запропонувала мобілізувати 100 тисяч українок.

Також, українка зізналася, як їх "тероризують" на роботі в Польщі: "Втрачали свідомість, але додому не відпускали".