30 січня Уряд передав до Верховної Ради оновлений закон про мобілізацію. Його норми не суттво відрізняється від тих, над якими депутати працювати цілий місяць.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАдвокат Роман Сімутін розібрав найбільш драконівські положення оновленого закону.
Він пояснив, що тепер перевіряти документи у чоловіків будуть мати право не тільки ТЦК, а й патрульні та прикордонники.
Нардепи доповнили ст. 32 ЗУ "Про Національну поліцію" частиною два, де уповноважують поліцейських у період дії воєнного стану вимагати в чоловіків від 18 до 60 років пред’явлення військово-облікового документа разом із документом, що посвідчує особу, у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані.
"Згадаємо, що сам очільник Нацполіції говорив, що їм такі повноваження зовсім не треба, бо в них і так вдосталь уже наявних обов’язків. А ще він підкреслив, що або поліція стежить за законністю дій працівників ТЦК або ж встає на їхній бік і дублює їхні обов’язки", - додає адвокат.
Сімутін також розповідає, новим законом українців де зобов'язали мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК або поліцейського.
Однак, не у нормі не зазначається, яке саме покарання передбачається тим, хто не буде мати при собі військового квитка.
Фахівець розповідає, що у тому випадку, якщо ви не з’явитися до ТЦК чи проігноруєте повістку на пошті чи електронному документі, тоді всього протягом 15 днів, суд може накласти на вас одне з обмежень.
"Ухилятнів" можуть позбавити права керування, виїзду за кордон та навіть арештувати його рахунки.
Тобто рішення суду вступає в силу силу через 15 днів, і обмеження накладаються навіть у тому випадку, якщо ви захочете оскаржити рішення суду.
"Радує, що хоча б ТЦК звертається до суду, а не як у попередньому варіанті закону – все вирішує на свій розсуд і настрій начальник ТЦК самостійно", - додає Роман.
Також у новому законі заборонили перетинати кордон без військового квитка та знизили граничний вік призову до 25 років.
А окрім цього, керівників лікарень зобовʼяжуть повідомляти про чоловіків від 18 до 25 років, які потрапляють на стаціонар.
"Повісток на блокпостах більше не буде. Схема спроститься й оптимізується: ти вийшов на вулицю, в тебе запитали військовий квиток, запакували та повезли", - шокує Сімутін.
Тобто, коли почне діяти новий закон, то мобілізації не зможуть уникнути навіть ті, хто хотів "відсидітися", адже заблокують рахунки, і хочеш чи ні, вийти з квартири ти все ж будеш вимушений.
Нагадаємо, не дайте обдурити себе: МОЗ застерігає від шахрайства при виклику швидкої допомоги.
Раніше повідомлялося, "Чоловіки краще на полі бою – це стереотип": поетеса та військова Чорногуз запропонувала мобілізувати 100 тисяч українок.