Міністерство оборони України видало наказ №262, який суттєво змінює підхід до оцінки придатності військовозобов’язаних до служби.

Згідно з новими положеннями, більше не буде категорії "обмежено придатні" — тепер громадяни можуть бути визнані або придатними, або непридатними до військової служби.

Ці зміни особливо стосуються тих, хто раніше мав статус обмежено придатних. Відтепер такі особи зобов’язані пройти повторну військово-лікарську комісію протягом дев’яти місяців. На основі нових висновків комісії визначатиметься, хто з них здатний служити, а хто — ні.

Військовослужбовець, кадр з відео
Військовослужбовець, кадр з відео

Раніше військовослужбовці з таким статусом могли виконувати завдання, не пов’язані з прямим бойовим зіткненням. Але тепер їхня придатність буде оцінюватися за новими критеріями, що враховують стан здоров’я та здібності виконувати інші види службових завдань.

Популярні новини зараз
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Окрема увага у новому наказі приділяється військовозобов'язаним з інвалідністю II чи III групи, які отримали цей статус після початку війни 24 лютого 2022 року. Якщо такі особи пройдуть ВЛК та будуть визнані придатними, вони можуть бути залучені до служб у різних підрозділах, що забезпечують функціонування армії: ТЦК, навчальних закладах, медичних чи логістичних підрозділах, підрозділах зв’язку та інших структурах.

Наказ також уточнює строки дії висновків ВЛК: для осіб, які проходять комісію у воєнний час, висновок дійсний лише один рік, у мирний час — п’ять років. Це означає, що військовозобов’язані будуть проходити повторні перевірки, аби визначити свою придатність до служби.

Нагадаємо, ТЦК не має повноважень "бусифікувати" чоловіків: юристи відповіли, що робити у разі затримання

Раніше ми розповідали, що ТЦК будуть бачити кожного чоловіка: але є ті, хто "заліг на дно" конкретно

Також, Міноборони України впроваджує новий спосіб пошуку військовозобов'язаних: суть експерименту