Антикорупційні органи підтримали новий законопроєкт №12039, який покликаний покращити систему угод із слідством у справах про корупцію. Це стало особливо актуальним після скандалу з попереднім законопроектом №11340, який багато хто вважав за спосіб для корупціонерів "відкупитися" за свої злочини.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) заявило, що новий проект дозволить підозрюваним, які розкриють інших злочинців і нададуть докази, а також відшкодують збитки, отримають м'якше покарання. Звичайно, в'язниці не уникнути, але термін буде легшим, ніж передбачено згідно із законом.

корупція
корупція

Також можливий варіант угоди, за якої підозрюваний заплатить штраф або втратить майно. Однак домовитися не вийде, якщо обвинувачений – організатор злочину та відмовляється викрити інших.

Минулий законопро'кт, ухвалений у першому читанні, дозволяв підозрюваним просто заплатити штраф і уникнути серйознішого покарання, що викликало хвилю критики. Активісти називали це "відкупом від покарання", а голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія наполягав, що закон необхідний для виконання зобов'язань України перед ЄС.

Популярні новини зараз
Нові правила вручення повісток: що тепер будуть робити поштарі Батьківство не врятує від мобілізації: багатодітним українцям встановили нові вимоги Пенсійний фонд дає три місяці: хто не встигне, втратить частину заслуженої пенсії Літнім українцям підкинуть грошей: як збільшиться пенсія в залежності від віку
Показати ще

Але Комітет Верховної Ради зауважив, що документ створює можливість для корупціонерів уникати реального покарання, не розкриваючи інформацію про своїх спільників.

Нагадаємо, водоканали розікрали гроші, а тепер вимагають підвищити тарифи

Раніше ми писали про те, що тендер на будівництво меморіального кладовища для військових знову потрапив у корупційний скандал

Крім того, Знай.ua повідомляв, львівський суддя Михайло Романюк витратив 54 мільйони гривень на віллу та сотні тисяч доларів на її реставрацію