У 2024 році в українських школах зафіксували 219 випадків булінгу, найбільше з яких — у Києві та області. За даними Опендатабота, правоохоронці склали 219 протоколів за статтею про булінг (ст. 173-4 КУпАП), з яких у 73% випадків уже ухвалено рішення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДля порівняння, в попередні три роки цей показник становив лише 60%, пише Судово-юридична газета в Україні.
Найчастіше булінг фіксували серед підлітків віком 14–16 років — на них склали 124 протоколи. У 80% цих випадків суди вже ухвалили рішення. Однак проблема не обмежується лише учнями, 12 протоколів виписали освітянам, які знали про цькування, але не повідомили про це.
Особливо тривожним є те, що кожен шостий випадок булінгу було скоєно групою осіб або повторно. Від початку року правоохоронці зареєстрували 37 таких справ.
Із жовтня 2024 року в 16 областях запрацювала функція швидкого повідомлення про булінг. Завдяки цьому стало можливим оперативніше реагувати на такі ситуації. Найбільше повідомлень отримали в Києві та області — 36 випадків. Далі йдуть Одещина з 9 і Львівщина з 8 повідомленнями.
Булінг у школах залишається серйозною проблемою, яка вимагає активнішої участі батьків, учителів і правоохоронців, адже лише спільні дії можуть створити безпечне середовище для дітей.
Раніше ми повідомляли, у Харкові зацькували дівчинку через відмову батьків здати 200 грн на подарунок вчителю: тато на фронті, мама – видалена з чату.
Батьки влаштовують скандали у школах: як запобігти конфліктам - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, за образливі жарти платитимуть батьки: штрафи за буллінг у школах зростуть у десять разів.