Українці можуть отримати можливість платити менше за медичні послуги, ніж у приватних клініках. Із 1 січня 2025 року державні лікарні планують запровадити платні послуги. Однак ця ініціатива може так і не дійти до реалізації,
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами Скалецької, державним лікарням більше не обмежують перелік видів медичної допомоги, які можуть стати платними. Відтепер вони отримали свободу самостійно визначати, які послуги зробити доступними за оплату.
“Тепер лікарні самі обирають, але при цьому вони все одно обмежені контрактами з НСЗУ. Усе має бути публічно: послуги потрібно вивішувати на стендах, інформувати пацієнтів. Проте ключова проблема — не всі керівники готові запроваджувати платні послуги,” — пояснює експертка.
Платні послуги в державних лікарнях мають бути значно дешевшими за аналогічні у приватних медичних закладах. Проте, як стверджує Скалецька, існує ризик саботажу з боку керівництва лікарень.
“Багато керівників лікарень можуть свідомо або несвідомо відмовлятися впроваджувати платні послуги. Це може бути через економічні інтереси чи тиск на користь приватних клінік,” — зазначає юристка.
Скалецька розповіла про випадки у Києві, де лікарні повністю ігнорують ініціативу.
“Я знаю приклади, коли лікарі в державних закладах відмовлялися впроваджувати платні послуги навіть за очевидної вигоди для пацієнтів. Їх позиція: нехай люди йдуть до приватних клінік,” — зазначила вона.
Нагадаємо, нові правила встановлення інвалідності: як подавати документи з 2025 року
Раніше ми розповідали, що українські лікарні переходять на нову систему: що зміниться для пацієнтів
Також, підстави для відстрочки від мобілізації змінили: кого чекають нові правила