У місті Хоростків Тернопільської області, нарешті, заробив притулок для переселенців, який облаштовували за гроші норвезьких донорів. Незважаючи на готовність будівлі, її довго не відкривали. Представники влади пояснюють: раніше потреби у притулку не було.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПритулок розрахований на 50 осіб, розповідає сюжет "Суспільне". У кожній кімнаті – два ліжка, шафа та тумбочка. На першому поверсі є кухня, душові та туалети. За словами заступника голови громади Петра Сліпця, ремонт було завершено ще півтора роки тому, але приміщення довго порожніло.
Спочатку цей будинок планували для міської ради, але донори виділили кошти з умовою, що тут житимуть лише переселенці, розповів він.
Чому не відчиняли раніше?
Сліпець пояснив, що після початку війни в місті проживало близько 1,5 тисячі переселенців, але згодом багато хто виїхав. Нині в громаді залишилося лише 137 осіб, більшість із них живуть у приватних будинках. Тому, за його словами, гострої потреби у цьому притулку не було.
Хто вже оселився?
Нині у притулку живе 11 людей. Одна з них, Ольга Яшина із Запоріжжя, переїхала сюди із сином та батьками.
"Тут все є: пральня, кухня. Хотілося б, звичайно, щоб кухня ще була на другому поверсі, тому що дуже не зручно всім ходити туди і там уже людей накопичилося. А так, нормально. світло та інтернет є. Мені головне, щоб дитині було тепло, світло і можна було вчитися”, – розповіла вона.
Безкоштовно для переселенців
Проживання у притулку безкоштовне. Комунальні послуги оплачуються із держбюджету. Скільки коштував ремонт, у громаді не уточнюють, бо за все платили донори.
Що далі?
Наразі притулок офіційно включений до списку місць для тимчасового проживання переселенців. У разі потреби будівля готова прийняти більше людей. А поки що тут живуть ті, хто справді потребує допомоги.
Нагадаємо, бюджет переповнений, але допомога сім'ям загиблих воїнів так і не прийшла: "Висновки ви можете зробити самі"
Раніше ми писали про те, що консульські послуги тепер доступні онлайн: українцям за кордоном спростили бюрократичні процедури
Крім того, переселенцям, які під загрозою виселення, допоможуть грошима: як подати заявку