Мобілізовані особи, які призвані на службу під час загальної мобілізації, зобов’язані сплатити мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ), але є важливі нюанси, що дозволяють уникнути штрафів за несвоєчасну сплату.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМПЗ розраховується контролюючими органами на основі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, земельного кадастру або поданих документів, що підтверджують право власності. Платник отримує повідомлення з визначеною сумою і має 60 днів на сплату, пише Судово юридична газета в Україні.
В умовах воєнного стану діють особливі правила. Якщо платник податків через мобілізацію або службу в територіальній обороні не може вчасно виконати податкові обов’язки, він звільняється від відповідальності. Однак є умова, потрібно подати заяву до контролюючого органу разом із підтверджуючими документами.
Документами можуть бути військовий квиток або інші офіційні довідки про призов. Якщо можливості подати заяву вчасно немає, це можна зробити одразу після відновлення можливості виконання податкових обов’язків, але не пізніше ніж через 60 днів з моменту завершення воєнного стану або демобілізації.
Отже, мобілізовані особи не звільняються від сплати МПЗ, але отримують відстрочку на виконання податкових обов’язків. Усі зобов’язання мають бути виконані протягом шести місяців після завершення воєнного стану за умови подання відповідних документів.
Раніше ми повідомляли, військовий збір тепер враховують при нарахуванні допомоги: що це означає?
Військовий збір після перемоги: чи знімуть з українців податковий тягар - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, військовий збір за новими правилами: з кого здиратимуть подвійну суму?