20 грудня набув чинності перший Державний стандарт надання соціальної послуги реабілітації для осіб із лудоманією. Документ, затверджений Міністерством соціальної політики, має створити системну допомогу людям, чиє життя руйнується через азартні ігри.

Цей стандарт — результат плідної співпраці держави, громадських організацій та бізнесу. Його розробку очолила громадська організація "Центр відповідальної гри" (RGC) за підтримки науковців та громадських діячів. Як пояснила директорка RGC Ольга Ісаєва, новий підхід включає науково обґрунтовані методики діагностики, реабілітації та соціальної адаптації. Документ спрямований не лише на допомогу людям з ігровою залежністю, але й на підтримку їхніх близьких.

Лудоманія, азартні ігри / фото: Pixabay
Лудоманія, азартні ігри / фото: Pixabay

В основі реформи лежить національне дослідження ігрової залежності, проведене у 2023 році. Тоді ж у Києві відкрився перший пілотний центр підтримки "Простір життя", де успішно випробували нові підходи до діагностики та реабілітації. Сьогодні це не просто місце для лікування, а осередок надії для багатьох українців, які шукають шлях до нормального життя.

Унікальність ініціативи полягає у залученні соціально відповідального бізнесу. Головним меценатом проєкту стала компанія FAVBET. Її представники наголошують, що боротьба з ігровою залежністю — це не лише про лікування, а й про профілактику, виявлення груп ризику та надання своєчасної допомоги.

Популярні новини зараз
Як супермаркети дурять покупців: про що мають знати українці Стосується всіх власників платіжних карток: "Ощадбанк" прийняв важливе рішення Вистачить на гречку на хліб: пенсіонерам оформлять 570 грн надбавки У Тимошенко ледь не найбільший антирейтинг і вона намагається повернутися до політики через спекуляції на питаннях соцзахисту, – В.Гладких
Показати ще

У 2025 році планується масштабне розширення програми: відкриття нових центрів підтримки по всій країні, впровадження нових послуг та навчання фахівців. Це стане важливим кроком у створенні ефективної мережі допомоги.

Нагадаємо, до лікарні можна не ходити: українці зможуть проходити медогляд в онлайн-режимі

Раніше ми розповідали про підтримку сімей з немовлятами: батьки зможуть отримати майже 8000 грн

Також, одержувачі державних виплат потраплять під перевірку: хто може мати проблеми