Мобілізаційний процес в Україні триває, тисячі чоловіків уже отримали свої повістки – на роботі, вдома чи на вулиці.

Однак виявлені випадки, коли деякі військовозобов'язані, отримавши повістку, уникають явки до Територіального центру комплектування (ТЦК) для проходження медичного огляду. І, звичайно, є випадки, коли чоловіки втікають із країни за величезні гроші.

Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook
Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook

Адвокат Роман Симутін у своєму новому відео на Youtube розповідає, як можна з'ясувати, чи перебуває "ухилист" у розшуку. За його даними, в Україні є спеціальна база даних під назвою "Армор".

Ця спеціальна система Міністерства внутрішніх справ України, яка містить інформацію про особу, що перевіряється, за різними групами та критеріями. Вона надає можливість отримати максимальні дані про конкретну людину.

Популярні новини зараз
Перше подорожчання за півроку: скільки тепер коштує газ Українці вимагають знизити тариф за електроенергію: людям навіть їсти не приготувати Суд відмовив українцеві в опікунстві над батьком з інвалідністю, хоча проблем не мало бути При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

Може використовуватись інформація про всі незаконні дії українців, які були здійснені протягом останніх не просто років, а десятиліть. Крім того, щодо реєстрації автотранспорту також враховуються дані.

Мобілізація авто, скріншот: YouTube
Мобілізація авто, скріншот: YouTube

Чи можуть включити "уклоністів" до цієї бази? Симутін стверджує, що для такої дії немає підстав. Захисник прав громадян нагадує про постанову Кабінету Міністрів №1487, яка стосується звернення до правоохоронних органів щодо доставки порушника за статтею 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до ТЦК та спеціалізованих підрозділів.

"Вчитайтеся у зміст: не затримання, а доставка, тому що це принципова різниця. Доставити вас можуть виключно за добровільною згодою", - заявляє він.

У ухвалі намагаються приховати фактичне затримання під прикриттям доставки, тому що використання терміна "затримання" має одне і єдине значення - "ми не дотримуємося законів".

ТЦК заповнює бланк встановленої форми, документ відправляється в правоохоронні органи, особу вносять у базу, навіть без доказу того, що людина винна.

Нагадаємо, мобілізація студентів, які навчатимуться за кордоном: які сюрпризи чекають

Як повідомляв "Знай.uа", львівський депутат Михайло Міхняк, який за $1000 випускав ухилістів із країни, отримав 3 роки умовно

Знай.ua писав, а тато вдома? Адвокат розповів, чи законно вручати повістки через родичів