Деякі чоловіки призовного віку в Україні мають право на відстрочку від мобілізації, проте трапляються випадки, коли їм відмовляють у її наданні. Адвокат Роман Симутін розповів, що робити у такій ситуації.

Останнім часом ТЦК все частіше відмовляють українцям в отриманні відстрочки від військової служби, але це цілком логічно, оскільки вони зацікавлені у тому, щоб мобілізувати якнайбільше чоловіків.

Мобілізація в Україні, фото zp247
Мобілізація в Україні, фото zp247

Адвокат зазначив, що у військкоматі просто відмовляються від листів на замовлення, де описані підстави для відстрочки. При цьому вказуються всілякі причини для відмови, мовляв, не встигли оновити облікові дані або не зібрали весь пакет документів. У такому разі чоловікові залишається лише особисто з'явитися до військкомату.

"Насправді факту вашого повідомлення шляхом надсилання заяви через пошту цілком достатньо. Ви належним чином повідомили ТЦК та СП і останні не можуть відмовити у наданні відстрочки, якщо у вас є законні підстави, тому що це їхній обов’язок, а не право – хочу дам, хочу не дам", - сказав Сімутін.

Популярні новини зараз
Після енергетики хочуть знищити газову інфраструктуру: українцям озвучили страшний прогноз Чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься у ціні через зростання тарифів і валютного курсу На картку пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку "Газмережі" закликали по-новому платити за доставку газу: що потрібно знати споживачам
Показати ще

Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube
Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube

Відповідь від військкомату зовсім не є обов'язковою в даному випадку, головне, щоб до чоловіка не було питань при перевірці документів на вулиці. Однак якщо українцю все ж таки відмовили у відстрочці, адвокат радить скаржитися в обласний ТЦК.

"З моменту успішного повідомлення, коли у вас на руках є корінець про вручення листа ТЦК, вам уже не можуть вручити ні штрафів, ні підозр. Підкреслю: навіть не з моменту отримання вами відповіді", - додав він.

Нагадаємо, заброньованих чоловіків в Україні намагаються мобілізувати: юрист сказав, що робити у такому разі