У законодавстві сказано, що в Україні можуть проводитися чотири хвилі мобілізації, кожна з яких має свої особливості щодо призову військовозобов'язаних. У Сухопутних військах нагадали, чи діють вони зараз.

Так, всього існує чотири хвилі мобілізації. Коли оголошується перша, на службу призивають військових, які мають практичний бойовий досвід. Зокрема, чоловіків віком до 40 років, які переважно служили в АТО або ООС.

  • 2 хвиля – призивають колишніх строковиків та контрактників, які мали військовий досвід до 2014 року;
  • 3 хвиля – це так званий мобілізаційний резерв, тобто офіцери запасу, які не увійшли до попередніх хвиль мобілізації, також чоловіки, які закінчили військові кафедри ВНЗ;
  • 4 хвиля – громадський резерв, коли закликають усіх чоловіків, які можуть воювати і не мають протипоказань за віком чи станом здоров'я.

Мобілізація в Україні. Фото: Youtube
Мобілізація в Україні. Фото: Youtube

На даний момент в Україні діє загальна мобілізація, яку, до того ж, продовжили до 15 листопада 2023 року. Президент Зеленський видав указ, що Генеральний штаб визначає черговість та обсяги призову військовозобов'язаних, резервістів та транспортних засобів національної економіки в межах загального терміну мобілізації.

Це означає, що українців постійно мобілізують, але кожен регіон має свій план, який не розголошується з метою безпеки, щоб даними не скористалися окупанти.

Популярні новини зараз
Технічні збої в Ощадбанку: цілі сім'ї залишаються без грошей Повістка, ВЛК і відправка: кого зі студентів можуть мобілізувати цього літа Тарифи на управління будинком і воду злетіли: українці не можуть прийти до тями після отримання платіжок В Україні з 1 квітня перерахують пенсії: які будуть виплати і кого торкнеться
Показати ще

"Мобілізація почалася 24 лютого минулого року і триває. Жодних хвиль мобілізації немає", - сказав керівник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.

Нагадаємо, вручення повістки на робочому місці: що загрожує при відмові і як має діяти керівник

Раніше ми писали про те, що мобілізація в Україні: у Раді хочуть покращити процес, що може змінитися

Як повідомляв Знай.ua, відмовився від мобілізації через батьків: як покарали українця