Міністерство оборони України сплатило авансом 650 мільйонів гривень фірмі Українські авіаційні системи, яка належить дружина колишнього нардепа Борислава Розенблата. У компанії замовили 55 безпілотних авіаційних комплексів HAWK, які так і не вдалося відправити нашим захисникам.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.info.

Міноборони України, фото ЄП
Міноборони України, фото ЄП

Журналісти з'ясували, що у грудні минулого року Міноборони уклало контракт на 807 млн грн на поставку 55 безпілотних авіаційних комплексів HAWK.

Угоду уклали із ТОВ НВП Українські авіаційні системи, частиною якої володіє і дружина Борислава Розенблата, екснардепа та фігуранта "бурштинового сканждалу".

Популярні новини зараз
Суд відмовив українцеві в опікунстві над батьком з інвалідністю, хоча проблем не мало бути З початку навчального року в українських школах вводять обмеження: що зміниться для першоклассників Пенсіонерам пообіцяли спеціальні надбавки: виживати стане простіше, але не всім Українців змусять підписати договір: кого скоро торкнеться
Показати ще

Борислав Розенблат
Борислав Розенблат

Усі 55 комплексів мали здати у середині серпня 2023 року.

Однак, щось пішло не так, і за місяць до дедлайну, на випробовуваннях безпілотників, компанія представила лише 4 одиниці, 3 з яких не виконували свої основні функції (два двагалі не змогли нормально злетіти, а ще в одного були проблеми з камерою, адже на невеликій висоті втратився зв'язок та не передава на неї зображення).

Комісія від Міноборони, яка була присутня на тестуваннях, приймати такі дрони відмовилась.

Сам Борислав Розенблат заявив, що на тестування привезли "тренувальні дрони" та за кілька днів покажуть допрацьовані версії.

Також екснардеп під час перевірки зазначав, про те, що якщо в беспілотника під час польоту відпали крила та тріснув корпус, то "це передбачено його характеристиками та є нормою".

Тобто в результаті випробувань, без проблем літав лише один комплекс, який погодились прийняти представники Міноборони.

На наступний день тестувань, мали випробовувати ще 11 комплексів, однак про їх долю нічого невідомо, адже журналістів Bihus.info туди вже звичайно не запросили.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, в одній зі шкіл спалахнув серйозний скандал через туалети - не краще, ніж у росіян

Раніше портал Знай інформував, "Дивний збіг" ціною у $30 млн: племінник нардепа Касая став постачальником курток для ЗСУ, заробивши "на гандболі"

Також, наш портал повідомляв, Міністерство оборони віддало мільярди польській компанії, але зброю не отримали