Під час мобілізації українцям мають вручати повістки особисто в руки та під підпис, проте практика показує, що ТЦК часто порушують правила. Юрист відповів, чи можна проігнорувати запрошення до військкомату, якщо воно видане через родичів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами адвоката та провідного юрисконсульта компанії Nota Group Антона Маринича, повістка, вручена через родичів, не зобов'язує чоловіків з'явитися до ТЦК. Втім, є чимало випадків, коли працівники військкомату намагаються передати документ про призов саме так – не безпосередньо військовозобов'язаному, а через його рідних.
У таких випадках чоловік може не приймати повістку та проігнорувати її. Експерт зазначив, що це не вважатиметься порушенням.
"Така повістка не зобов'язує до явки в ТЦК. Тому що у повістки є корінець, на якому має розписатися особа, яка її отримала. Корінець відривається і повертається в ТЦК. На основі цього у представників ТЦК з'являється інформація про те, що саме ця особа належним чином повідомлена. Якщо підтвердження повідомлення немає, то в такому разі немає підстав застосовувати відповідальність за неявку", - сказав Маринич.
Повістку потрібно вручати тій людині, чиє прізвище вказано в документі, а законодавством зовсім не передбачено, щоб родичі передавали або отримували повістки замість військовозобов'язаного.
Нагадаємо, знайдуть через сімейного лікаря або податкову: ТЦК почнуть "полювання" на ухилістів
Раніше ми писали про те, що майже готовий: в Україні запускають електронний реєстр призовників, де будуть усі особисті дані чоловіків
Як повідомляв Знай.ua, вручення повістки у транспорті: у ТЦК розповіли, чи мають право військові зупиняти маршрутки