Робити, якщо військовий загинув на фронті без можливості юридично ідентифікувати його. Яким має бути алгоритм дій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це зазначає портал Юридичний факт.
Справа в тому, що через високу інтенсивність боїв не завжди є можливість одразу забрати та відвезти тіло воїна, який загинув у боротьбі за вільну Україну. Трапляються такі випадки, що його важко ще й юридично ідентифікувати.
Також часто трапляється, що інформація про смерть учасника бойових дій повідомляється не лише через ЗСУ, а й через ворожі чати, що значно ускладнює повернення тіла воїна. Є спеціальний алгоритм дій, який скаже, що вам робити.
Якщо звістка надійшла усно від командира чи колег, потрібно максимально дізнатися такі подробиці:
- Місця;
- Координати загибелі захисника;
- Її обставини.
Насамперед родичу потрібно встановити зв'язок із командиром, колегами, а також зв'язатися із установою чи організацією, де проходив службу захисник.
Також слід звернутися до відділення Нацполіції за місцем проживання рідних із заявою про відкриття справи за фактом смерті захисника. Справа вирушить до СБУ для проведення розслідування, і таке інше.
Головне відразу перевірити, чи повідомлення про підтвердження статусу загибелі, оскільки траплялися деякі випадки, що цього не трапляється. У такому випадку постійно тримайте зв'язок з командиром частини через гарячу лінію з проханням надати повідомлення.
Також слід зазначити відразу, що в мережі є ціла низка сайтів, де можна самостійно виконати запити з проханням знайти людину.
Нагадаємо, що воювати підуть лише бідні: депутати хочуть дати броню тільки українцям з високою і "білою" зарплатою.
Раніше ми повідомляли про обмеження типу коронавірусних: аналітик пояснив, як може працюватиСертифікат захисника України.