В Україні триває війна та загальна мобілізація, і чоловікам вручають повістки всюди: у спортзалах, парках чи торгових центрах. Частіше за все, цей документ заповнюється буквально "на коліні" і на ньому вже є необхідні печатки та підписи.

Багато блогерів та експертів стверджують що видача повістки таким чином незаконна, і дії працівників військкомату потрібно оскаржувати до ДБР, однак це не так.

Про те, чому це не спрацює розповідає адвокат Роман Сімутін.

Повістка. Фото: Youtube
Повістка. Фото: Youtube

Фахівець розклав "по поличкам" чи дійсно можна вважати таку повістку підробленою та чи можна її оскаржити до суду чи ДБР.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Стаття 366 Кримінального Кодексу говворить, що підробка - це складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів.

Таким чином, ніяких завідомо неправдивих відомостей працівник ТЦК до повістки не вносить і у його діях не буде складу злочину.

Тобто у ДБР не приймуть заяву про вчинення злочину, адже його не існує.

Так само повістку не можна оскаржити до суду.

"Верховний Суд у своїй постанові від 8 вересня 2022 року зазначив, що повістка не може бути оскаржена в будь-якому суді, тому що цей документ є лише засобом оповіщення особи про необхідність виконати військовий обов’язок. Тобто повістка до суду не оскаржується", - пояснює експерт.

Повістка. Фото: Youtube
Повістка. Фото: Youtube

Смутін пояснює, що оскаржувати можна постанову за порушення військового обліку, однак не саму "пусту" повістку.

Однак юрист додає, що за ст. 19 Конституції, органи влади повинні діяти у межах і спосіб передбачений законами, а жодним документом не передбачено можливості заповнення повістки не начальником ТЦК, та не уповноваженою на це особою. Тобто у громадянина не виникає обов'язку її отримувати.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, двері не виб'ють, але змін багато: як в Україні посилюватимуть мобілізацію

Раніше портал Знай інформував, чоловікам пропонують застрахувати себе від "бусів" і повісток

Також наш портал повідомляв, українець пішов до "Свідків Єгови", намагаючись урятуватися від мобілізації, але його знайшли