Загальну мобілізацію та воєнний стан в Україні продовжили до 18 серпня 2023 року. Це означає, що чоловікам призовного віку активно роздають повістки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІснує декілька видів повісток, про це повинен знати кожен військовозобов'язаний. Зокрема, документ вручають для уточнення облікових даних, проходження військово-лікарської комісії, на призов до армії та безпосередньо мобілізаційне розпорядження.
Якщо людина проігнорує повістку для уточнення облікових даних у ТЦК та СП, йому загрожує штраф від 1500 до 3400 гривень. Конкретний розмір встановлюється у судовому порядку. За повторного порушення штраф збільшується до 5100 гривень, згідно зі статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Однак ігнорування повістки трьох і більше разів дає підстави для подання позову до суду та притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо особа не з'явилася до військкомату за мобілізаційним розпорядженням, йому загрожує позбавлення волі від 3 до 5 років.
У той же час є причини, які дозволяють не з'явитися до ТЦК:
- Хвороба, за якої неможливо самостійно рухатися.
- Необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружини/чоловіка. Враховуйте, що ці особи повинні проживати разом із військовозобов'язаним, також не повинно бути близьких родичів, які могли б взяти на себе догляд.
- Відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення або кримінального покарання щодо військовозобов'язаного або резервіста
Щоб підтвердити поважну причину своєї неявки до військкомату, необхідно надати довідки та офіційні документи. У такому разі людина не понесе відповідальності.
Нагадаємо, "В армію потраплять усі": комбат "Азова" заявив, що пересидіти війну вдома не вийде