Українським чоловікам забороняють виїжджати за кордон під час воєнного стану, але не всім. Є категорії, яких випустять за межі країни.

  • неповнолітніх та чоловіків, які досягли граничного віку 60 років
  • осіб з інвалідністю незалежно від групи
  • супроводжуючих осіб з інвалідністю
  • чоловіків з постійним місцем проживання в іншій країні
  • батьків 3-х та більше неповнолітніх дітей;
  • батьків, які самостійно виховують дитину;
  • військовослужбовців з метою лікування

український кордон
український кордон

Усі вони повинні мати та пред'явити на кордоні відповідні документи. До списку також входять чиновники та заброньовані, але тільки якщо вони виїжджають у разі службового відрядження, є батьками-одинаками або їдуть на лікування.

Покарання за незаконний виїзд залежить від того, як людина перетнула державний кордон. Якщо це сталося поза прикордонним контролем, передбачено адміністративну відповідальність та штраф від 3400 до 8500 грн.

Популярні новини зараз
Безліч країн вибухнули ненавистю до росії: всі згадали про смерть і страждання, які сіють окупанти Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

А ось кримінальна відповідальність настає, коли людина спробувала втекти за допомогою підробленого документа - до 17 тисяч гривень або обмеження волі до 3 років. За використання наперед підробленого документа – до 850 гривень або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до двох років.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, працівник ТЦК розвіяв популярні міфи про обмежено придатні: "Закінчилися придатні..."