Наразі продовжують вручати повістки військовозобов’язаним в Україні. Чимало громадян, вважають що за кермом автомобіля йому не можуть вручати повістку і взагалі не мають право на це.

Катерина Аніщенко – юрист, розповіла, чи можуть представники ТЦК вручати повістки за кермом, на парковці.

Парковка, скріншот: YouTube
Парковка, скріншот: YouTube

Вона відповіла, що ще з початку війни нормативні акти точно не визначені, а місця вручення повісток чітко не вказані. Але, за законом, повістка повинна бути вручена особисто. Це означає, що документ повинен бути вручений особисто громадянину, якому він назначається. В тому числі представники ТЦК мають право вручити повістку через поліцію. Якщо водій не відкриває вікно автомобіля та не хоче виходити з нього, це може призвести до негативних наслідків. Комісаріат має право вжити необхідних заходів. Але силу застосовувати до громадянина суворо заборонено законом і громадянин має право звернутися до відповідних органів.

Перевірка ТЦК, скріншот: YouTube
Перевірка ТЦК, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься у ціні через зростання тарифів і валютного курсу Підполковник радить чоловікам вчитися стріляти по Youtubе: "Якщо загинув через те, що був погано підготовлений, то це його вина" Перше подорожчання за півроку: скільки тепер коштує газ За що в будинку українці платитимуть "підвищений" тариф на світло
Показати ще

В документах чітко не розписано, чи обов’язково зупиняти автомобіль для вручення повістки. Але і заборони для цього немає. Отже, представники ТЦК мають повне право зупиняти автомобіль для вручення повістки адресату. А саме за допомогою зупинки автомобіля є максимально точний шанс, що повістка буде вручена прямо в руки.

Варто нагадати, що мобілізаційні заходи в Україні продовжуються. Наразі розширили список придатних до мобілізації. На цей раз в список потрапили і "частково" придатні чоловіки. Міністерство оборони опублікувало, які довідки тепер не "спірні" і громадяни з ними підлягають мобілізації, хоча раніше не підлягали.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, глава ГУР Кирило Буданов попередив про небезпеку після перемоги України: "Все-таки частина рф залишиться"

Раніше портал Знай інформував, Володимир Зеленський назвав диктатора путіна слабаком після загибелі Пригожина: "Його слово нічого не варте"

Також наш портал повідомляв, як в Україні закінчиться війна: таролог розповів про перші дзвіночки та про те, як ми житимемо через 3 роки