Деякі українські монети можуть оцінюватися нумізматами у сотні, тисячі та навіть десятки тисяч гривень. Наприклад, 1-гривневу монету 1992 року готові купити за 38 101 гривень та цінник не остаточний. Про це свідчать дані аукціону Violity.

Монета номіналом в 1 гривню 1992 року була виставлена ​​на аукціон із початковою ціною 1 гривня, але під час торгів цінник злетів у десятки тисяч разів. Цінність монети у році карбування її різновиді – 2 АГг. Вона викарбувана з міді, що помітно по характерному червоному відтінку.

Цінна монета. Фото: скрін violity
Цінна монета. Фото: скрін violity

Крім того, аверс монети, як стверджує продавець, повернуто до реверсу на 180 градусів. Гурт цієї 1 гривні гладкий, без написів, що характерно для грошового знака тих років.

Цінна монета. Фото: скрін violity
Цінна монета. Фото: скрін violity

Популярні новини зараз
Українці можуть отримати 900 грн державної допомоги: платитимуть до 20-го числа "Ощадбанк" списує з карток по 100 гривень: хто ризикує недорахуватися грошей на рахунку "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує Збирала гроші на дрон, а живе в будинку за 55 мільйонів: колишню дружину олігарха Ярославського помітили в Лондоні
Показати ще

Колекціонери "б'ються" за 1-гривневу монету 1992 року через те, що вона була пробною і її карбували при налаштуванні обладнання. Монети були без оптового напису.

Цінна монета. Фото: скрін violity
Цінна монета. Фото: скрін violity

Наклад таких гривень невідомий, але знайти їх в обігу не вдасться. За даними Національного банку, монета такого номіналу з'явилася в обороті набагато пізніше - лише 2002 року.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, знайшли ці монети – зірвали куш: колекціонери готові міняти хрусткі купюри на старі копійки.

Також наш портал інформував, що у НБУ українцям запропонували вигідно позбутися старих монет: часу залишилося не так уже й багато.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, уважно перевірте гаманці та заначки: які гривневі банкноти можна продати за десятки тисяч.