Українцям активно вручають повістки на вулицях, на роботі та в інших місцях, проте дехто знаходить документ у поштовій скриньці. Адвокат розповів, наскільки це законно і що треба знати військовозобов'язаному.

ТЦК часто розсилають листи чоловікам поштою, але за словами юрисконсульта компанії Nota Group Антона Маринича, повістка, вручена таким чином, не вважається законною. Справа в тому, що людина має особисто поставити підпис у документі.

"Повістки в поштові скриньки можуть надсилати, щоб нагадати військовозобов'язаним, що у них є обов'язок навіть без повістки в окремих випадках з'явитися в ТЦК", - зазначив він.

Повістка. Фото: Youtube
Повістка. Фото: Youtube

Це означає, що військовозобов'язаним не загрожує відповідальність за неявку до ТЦК, якщо вони знайшли повістку у поштовій скриньці. Втім, велике значення має, про який саме лист йдеться.

"Якщо надсилається лист з описом вкладення, де вказано, що це повістка для конкретної особи, і при цьому людина її особисто отримала, вважаю, що це буде вважатися належним способом оповіщення. Адже в таких випадках військкомат тоді буде мати підтвердження (другий екземпляр опису та накладну з трек-номером), що документ отримала саме ця людина", - пояснив Маринич.

Популярні новини зараз
Чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься у ціні через зростання тарифів і валютного курсу За що в будинку українці платитимуть "підвищений" тариф на світло Суд відмовив українцеві в опікунстві над батьком з інвалідністю, хоча проблем не мало бути Пенсіонерам пообіцяли спеціальні надбавки: виживати стане простіше, але не всім
Показати ще

Якщо ж людина витягла з поштової скриньки звичайний лист, то жодних гарантій немає, що її отримав саме той адресат, який вказаний у листі. Отже, його можна проігнорувати.

Біля поштової скриньки - фото з відкритих джерел
Біля поштової скриньки - фото з відкритих джерел

Нагадаємо, мобілізація в жовтні: кого закличуть насамперед

Раніше ми писали про те, що мобілізація в Україні: адвокат пояснив, чи потрібно громадянам, виключеним із військового реєстру повторно проходити ВЛК

Як повідомляв Знай.ua, повістку вручили через родичів: адвокат пояснив, чи можна ігнорувати