Сьогодні ми живемо у досить страшний та незвичайний час. Вже майже двадцять місяців діє комендантська година і після певного часу перебувати на вулиці заборонено.

Але, при цьому, порушники все ж таки перебувають. Зоя Ярош розповіла, що мають право робити правоохоронці, якщо вони затримали порушника.

Перехожі, фото: Знай.ua
Перехожі, фото: Знай.ua

Комендантська година вводиться не з забаганки влади, а щоб виявити диверсантів, діяльність яких спрямована на дестабілізацію ситуації в країні.

Саме тому порушників можуть зупинити представники поліції, Збройних сил України або представники Територіальної оборони, які мають спеціальне бойове розпорядження. Все відповідно до закону про воєнний стан.

Популярні новини зараз
Все ще не достатньо: влада незадоволена тарифом на електроенергію. Будуть переглядати? Українцям заборонили, а собі замовляють новенькі: держоргани обурили тендерами на кондиціонери У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

У правопорушника мають перевірити документи, мають право перевірити, куди він слід, а також оглянути автомобіль. Також у громадянина перевіряють час від часу вміст телефону.

Поліція, фото: Facebook
Поліція, фото: Facebook

Якось у столиці сталася неоднозначна ситуація. Поліція разом із журналісткою затримали молодого хлопця, який порушував комендантську годину. У нього почали перевіряти вміст телефону і виявили там порнографічні кадри. Це схвилювало громадськість, оскільки в телефоні у людей може зберігатись особиста інформація, і законом це не заборонено.

Журналістка ж почала показувати всьому народу в ефірі це, і присоромила хлопця, хоча нічого такого він не зробив, окрім порушення головного правила воєнного часу. Пізніше її усунули з роботи.

Поліція. Фото: Autonews
Поліція. Фото: Autonews
Поліція. Фото: Autonews

Зоя Ярош зазначає, що на публіку демонструвати вміст телефону заборонено, якщо людина не злочинець.

І навіть якщо людина є злочинцем або підозрюється у скоєнні злочину, то вміст телефону не може демонструватися, така особа має бути затримана та доставлена ​​до відповідних служб — поліції чи Служби безпеки України.

Нагадаємо, що українцям масово надходять чужі штрафи за перевищення швидкості: водіям радять адвокати.

Раніше ми повідомляли, що мобілізація в Україні продовжується: які документи мають показати працівники ТЦК.