Чоловіки віком від 18 до 60 років є військовозобов’язаними громадянами. Це правило діє у воєнний час і в умовах загальної мобілізації, яка діє на всій території України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВсі чоловіки, які отримали повістки мають пройти ВЛК для підтвердження своєї придатності до військової служби. Після проходження комісії призваному ставиться категорія: придатний, тимчасово непридатний, непридатний та обмежено придатний.
Категорія обмежено придатний означає, що чоловік може нести службу, але у певних підрозділах. Комісія повинна визначити, в якому підрозділі його стан здоров’я дозволяє служити. Часто таких мобілізованих відправляють в тилову військову частину.
Чоловіки, які після проходження військово лікарської комісії отримують категорію обмежено придатних до військової служби, можуть також бути призвані. Згідно з наказом Міністерства оборони, громадяни цієї категорії не можуть бути призвані до:
-
Десантників;
-
Флоту;
-
Морської піхоти;
Але натомість вони можуть нести службу в частинах забезпечення, військкоматах, навальних закладах та установах. Ступінь придатності до військової служби можна дізнатися у наказі Міністерства оборони України "Про військово-лікарську комісію в Збройних силах України". Тому, якщо громадянина, який є обмежено придатним, хочуть відправити відразу на фронт, це є незаконним і не відповідає нормам проходження військової служби. Факт, що людина є обмежено придатної не відміняє того, що вона повинна і може служити. Але завдання територіального центру комплектування – відправити його на службу туди, де він зможе нести її в залежності від особливостей та стану здоров’я.
Нагадаємо, портал Знай інформував, точно не мобілізують: хто має право на відстрочку восени
Раніше на порталі Знай повідомлялося, новий дешевий спосіб "відкосити": шахраї пропонують українцям "білі квитки", але з передоплатою
Також, наш портал інформував, "Вони реально хочуть воювати...": колишній нардеп запропонував мобілізувати зеків