Через активізацію працівників системи охорони здоров'я України з приводу нових перевірок на наявність інвалідності, нашим читачам важливо знати, що інвалідність під час військового стану можна без походу до відповідних інстанцій.

Так, у прес-службі МОЗ українцям пояснили, як можна оформити інвалідність під час воєнного стану.

Групи інвалідності, фото: ukr.segodnya.ua
Групи інвалідності, фото: ukr.segodnya.ua

Повідомляється, що медико-соціальна експертиза (МСЕК) для встановлення інвалідності проводиться за стійкого порушення функцій організму. При цьому на період воєнного стану процедуру проведення МСЕК спрощено.

У МОЗ зазначили, що для того, щоб пройти МСЕК, необхідно отримати направлення від лікаря (форма 088/о). Висновок декларації при цьому не є обов'язковим.

Популярні новини зараз
Нові тарифи з 1 березня: українців попередили про подорожчання проїзду у тролейбусах Не стрижіть нігті 1 березня і не давайте гроші на виду: прикмети та заборони на Євдокії Будуть зайві нарахування за воду: власників квартирних лічильників попередили Доставка газу входить в 7,96 гривні? В "Нафтогазі" пояснили деталь, за яку платять українці
Показати ще

У разі потреби огляду пацієнта, який не може прибути на комісію, члени комісії самі виїжджають до медустанови або до пацієнта додому.

Оформлення інвалідності, скріншот: YouTube
Оформлення інвалідності, скріншот: YouTube

Крім того, для спрощення проведення МСЕК під час війни прийнято ухвалу, яка передбачає в деяких випадках встановлення інвалідності заочно, незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування людини.

У разі неможливості проходження повторного огляду, який припав на період дії військового стану, цей огляд переноситься строком не пізніше шести місяців після його скасування.

Нагадаємо, українців, які постраждали від війни, підтримають копійкою: є два дні для подання заявки.

Раніше повідомлялося, супермаркети знизили цінники на гречку, макарони та цукор: де можна "вихопити" дешевше.

Також, 5100 гривень штрафу за проігнороване повідомлення: в Україні почали надсилати повістки до Viber.