Нерідко у школі трапляються ситуації, коли вчитель під час контрольних робіт та екзаменів забирає в учнів телефон. Втім далеко не завжди діти погоджуються на такі умови і провокують конфлікт.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро те, як в рамках закону варто поводитись батькам у такій ситуації розповів Фактам ICTV адвокат Роман Сацик.
Він зазначає про те, що ні в одному законі не закріплено, що вчитель має право забирати телефон.
"Немає норм, які б дозволяли вчителю забирати телефони в учнів, як і таких, що забороняють учням користуватися ґаджетами у школі" , – пояснює адвокат.
Взагалі позбавлення можливості користуватися своєю річчю порушує ст. 41 Конституції України. В рамках законів можна лише зробити зауваження та провести бесіду разом із батьками.
"Це право є непорушним. На сьогодні немає жодних нормативно-правових актів, які б дали право вчителю забирати ґаджет навіть у таких випадках, як списування учнем під час написання контрольної роботи. Як може діяти вчитель у такій ситуації? Він може лише зробити зауваження учневі та проводити профілактичні бесіди з батьками" , – повідомляє фахівець.
Адвокат радить батькам не поспішати накидуватись на вчителя та з'ясувати усі обставини конфлікту, адже якщо покарають вчителя несправедливо, дитину далі змотивує ця ситуація безкарно порушувати поведінку.
У випадку, якщо вчитель дійно перевищив свої обов'язки та принизив дитину, варто звернутися до керівництва школи та до поліції.
"Ці звернення можуть призвести до попередження, догани або звільнення вчителя" , – додає юрист.
Нагадаємо, портал Знай інформував, у Китаї з'явилася нова хвороба, що масово заражає дітей - коронавірусу було мало
Раніше на порталі Знай повідомлялося, причина відмови у фінансуванні лікарняних: у ПФУ поділилися важливою інформацією
Також, наш портал інформував, має знати кожен: які медичні послуги можна отримати безкоштовно