Нещодавно Кабмін подав до Верховної Ради масштабний законопроект про мобілізацію, яким пропонується низка змін.

Зокрема, передбачається знизити віковий поріг з 27 до 25 років, скоротити перелік категорій громадян, які не підлягають мобілізації, а також розсилати повістки електронною поштою. Звісно ж, українці зустріли цей проект закону із критикою. Однак ще багато що може змінитися.

Мобілізація. Фото: Youtube
Мобілізація. Фото: Youtube

Зараз варто розібратися в питанні — хто ж може вручати повістки. Як зазначає адвокат Катерина Аніщенко, законопроект торкається цієї теми. Документ передбачає два основні способи належного вручення повісток: через особистий електронний кабінет або під підпис.

Якщо законопроект буде ухвалено, можливості щодо особистого вручення повісток будуть розширені. Зокрема, крім працівника військкомату, також зможе вручати повістку співробітник поліції.

Популярні новини зараз
Європі пророкують "пекельну" спеку: що чекає на Україну Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію
Показати ще

Штраф, поліція, скріншот: YouTube
Штраф, поліція, скріншот: YouTube

Це питання чітко не регламентоване і повістку мають вручати одразу дві посадові особи - представник військкомату та поліцейський. За чинним законодавством роботодавці, співробітники ЖЕКів та голови ОСББ також можуть вручати повістки, але лише за окремим розпорядженням від керівника військкомату.

Нагадаємо, українець випав з вікна військкомату, намагаючись втекти мобілізації: але він все одно "потрапив"

Як повідомляв "Знай.uа", ГБР спіймало на хабарі в $500 тис бізнесмена, який "одягав" ЗСУ з націнками: що відомо

Знай.uа писав, українцям блокуватимуть кошти на картках за неявку в ТЦК: хто може потрапити в "чорний" перелік