Журналісти, народні депутати, громадські діячі та антикорупційні активісти поділилися інформацією зі своєї нової доповіді "Корупція у територіальних центрах комплектування".

Про це стало відомо завдяки публікації інформації від редакції "Правового контролю".

ВЛК, скріншот: YouTube
ВЛК, скріншот: YouTube

У доповіді, яка ґрунтується на інформації з відкритих джерел, надано факти корупції та зловживань на війні. Його мета — привернути увагу суспільства до факту системної корупції в ТЦК під час воєнного стану, оскільки вона не лише не була подолана, а набула катастрофічного характеру.

Співробітники ТЦК, скріншот: YouTube
Співробітники ТЦК, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Головне за 16 червня: супермаркети не приймають купюри, друге подорожчання електроенергії та блокування карток українців ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом
Показати ще

Детально аналізується справа скандального одеського військкома Євгена Борисова, начальника збірного пункту Кіровоградського ТЦК, капітана Євгена Штанько, начальника військкомату Яворівського району Львівської області та місцевого в.о. голови військово-лікарської комісії, скандал навколо львівського обласного військкома Олександра Тищенка, який також є депутатом Львівської обласної ради від партії "Слуга народу" та інші.

Воєнком Євген Борисов. Фото скріншот Youtube
Воєнком Євген Борисов. Фото скріншот Youtube

"Аналіз судового реєстру свідчить, що корупція у середовищі військкомів має системний характер. По всій території України викриваються випадки, коли військкоми не лише за гроші не закликають тих чи інших людей, але навпаки підробляють документи про непридатність до несення військової служби, сприяють перетину кордону" , - йдеться у доповіді.

ТЦК, мобілізація: фото Уніан
ТЦК, мобілізація: фото Уніан

У публікації також наводиться інформація з власних джерел "Правового Контролю" та оповідань самих військовослужбовців ЗСУ, згідно з якими майже кожен військком став "мільйонером".

"Як стверджує один із військових, "у моєму місті військком уже випустив таку кількість людей з Одеси та Харкова за довідками". Робляться довідки за 12 тисяч доларів, у них пишеться, що ти на три місяці непридатний до служби, і ти фактично з нею їдеш.” Зараз бог у районі — військком… У них збагачення. Вони зараз нормально запрацюють за війну та затяться. Якщо почнеться щось гірше за весну минулого року, як у Києві, їх уже не буде в Україні. У кожного мера та військкома, я думаю, паспорт іноземця вже лежить", - цитують у доповіді військових.

На основі викладених у доповіді фактів автори змушені констатувати, що корупція в ТЦК — це корупція №1 в Україні, і цей факт знищує довіру народу до новостворених та реформованих органів, а також є тотальною загрозою.

Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube
Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube

"Корупція — це руйнівна сила, яка нищить нашу державу, що підриває бойовий дух і, на жаль, демонструє, що українська еліта не готова прийняти європейські стандарти державного менеджменту, а продовжує сповідувати ідеологію колоніального збагачення на радянський зразок", — підсумували у матеріалі.

Нагадаємо, у Держприкордонслужбі зізналися, хто з чоловіків виїхав за кордон під час війни: влітку "біжать" більше.

Раніше повідомлялося, адвокат розкрив карти "секретної бази ухилістів" - як дізнатися, що ви туди потрапили.

Також, мобілізація в Україні: роботодавець має право вручати повістки, але є нюанс.