В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Через її дію, військовозобов'язаним усюди вручають повістки. Проте із представниками ТЦК все частіше виникають конфліктні ситуації, адже досить часто військкоми порушують права українців.

Мобілізація в Україні, фото pravda
Мобілізація в Україні, фото pravda

У мережі інтернет можна побачити багато роликів, коли територіальні центри насильно "пакують" чоловіків.

Як необхідно діяти в такій ситуації пояснює на своєму Youtube-каналі адвокат Ростислав Кравець.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Безліч країн вибухнули ненавистю до росії: всі згадали про смерть і страждання, які сіють окупанти Українців змусять платити за власні заощадження Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити
Показати ще

Юрист розповідає, що часто стикається на практиці із ситуаціями, коли військовозобов'язаних затримують представники поліції та доставляють до центрів комплектування.

Причому часто силовики заявляють, що людина нібито знаходиться в списках розшуку ТЦК.

Мобілізація. Фото: Youtube
Мобілізація. Фото: Youtube

Фахівець підкреслив, що наявність таких списків це само по собі порушення і пояснив чому:

"Насправді ці списки не мають нічого спільного із законодавством. Ви можете знаходитися в будь-яких списках. Тим більше знаходження у цих списках є фактично порушенням ваших прав. Адже ви, наприклад, не давали право на обробку своїх персональних даних чи передачі цієї інформації третім особам. Тому що ви не є злочинцем, жодним судом не встановлено порушення вами законодавства".

Юрист пояснюэ, що у випадку коли поліцейські використовують такий аргумент задля того, щоб доставити вас до ТЦК, ви можете не погоджуватись із таким рішенням.

Повістка, мобілізація, кадр з відео
Повістка, мобілізація, кадр з відео

Однак робити це варто максимально спокійно та без використання сили, адже вас можуть просто банально заарештувати.

І замість військкомату, ви можете потрапити за грати за напад та перевищення меж самооборони.

Адвокат дав інструкцію як діяти:

  • відмовити поліцейським у проханні проїхати до ТЦК, пояснив, що у них немає на це повноважень та рішення суду, яке б дозволяло затримання;
  • повідомити, що у вас є укладений договір з адвокатом та попросити його присутності;

Мобілізація, скріншот: YouTube
Мобілізація, скріншот: YouTube

  • зв'язатися з адвокатом;
  • попросити поліцейських, щоб вони включили нагрудні камери та на камеру повідомили підстави затримання (вимагайте й контролюйте, щоб камери були ввімкнуті, адже це у разі чого ваші прямі докази незаконних дій поліції).

"Якщо вони повідомляють, що вас розшукує військкомат. Ви повідомляєте: "Добре, ви мене знайшли. Де вам розписатись, що я вас почув?Я пішов далі по своїм справам". А військкомат хай далі вас розшукує. У представників поліції немає права доставляти вас примусово куди-небуть", — пояснює правознавець.

Нагадаємо, ми писали, що воєнкоми стали мільйонерами, у кожного є іноземний паспорт: головне з доповіді про рекордну корупцію в ТЦК.

Як повідомляв "Знай.ua", по дорозі до ТЦК чоловік роздягнувся і пропонував зняти його нижче поясу: "Везіть мене у військомат на*уй!".