Система Шлях стала "золотою жилою" для підприємців, які набивають свої кишені за рахунок війни. Уряд планує зменшити кількість українців, які виїжджають закордон, щоб уникнути мобілізації.

Виїзд за кордон, скріншот
Виїзд за кордон, скріншот

Мінінфраструктури розробило критерії для виїзду за кордон за системою Шлях.
Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Проте перевірки правоохоронних органів, зокрема й НАЗК, майже відразу показали, що вона стала лазівкою для уникнення мобілізації для чоловіків призовного віку.

українські прикордонники
українські прикордонники

Зокрема, цим скористались близько 19 тисяч військовозобов’язаних чоловіків.

"Ця система на сьогодні працює недосконало і потребує змін, над якими ми зараз й працюємо... Зараз у законодавстві, на жаль, немає будь-яких критеріїв, які б говорили, яким чином відмовляти тому чи іншому волонтерові в поїздці. Якщо написана заява, що ми благодійна організація і просимо випустити таких-то людей, які їдуть за гуманітарною допомогою для такого органу влади чи військової частини, це формально дозволяє включити особу в "Шлях". Жодних критеріїв на перевірки поки що немає", - зазначив посадовець.

Популярні новини зараз
Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів Гороскоп на тиждень 17-23 червня для всіх знаків Зодіаку: знайомства Овнів, війна Близнят та скандалу Козорогів Звички доведеться міняти: Нацбанк оголосив про великі зміни Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом
Показати ще

За його словами, Мінінфраструктури більше не приймає заяви від фізичних осіб - це має бути благодійний фонд з досвідом роботи, а обгрунтування має бути підкріплене листом набувача цієї благодійної допомоги.

"Після такого листа організація зазвичай має поставити на баланс, отримати та задокументувати те, що вони отримали. Якщо вони цього не зроблять, до них так само можуть прийти правоохоронні органи - не тільки до волонтерів, але й до набувачів цієї гуманітарної допомоги", - зауважив заступник міністра.

Кордон, скріншот: YouTube
Кордон, скріншот: YouTube

Проте, за його словами, це внутрішня регуляція, яка не працює в обласних військових адміністраціях.

"Загальних додаткових критеріїв не існує. Більше того, немає жодних критеріїв навіть у працівників Держприкордонслужби. Прикордонники питають у людей, які виїжджають, мету поїздки, інші питання. Але фактично немає інших критеріїв, які можуть дати розуміння того, чому людина може виїхати чи ні. В нас дійсно є випадки, коли прикордонники запобігали виїзду за кордон людей, які не мали б виїжджати з гуманітарною метою, але так само до нас іноді звертаються перевізники, які їздять за конкретним товаром офіційно, або волонтери, які не вперше виїжджають, але вкотре при виїзді за кордон їх прикордонники так само не випускають, хоча в них хороша історія перетину кордону", ― зазначив Деркач.

Перевірка документів на кордоні, фото із вільних джерел
Перевірка документів на кордоні, фото із вільних джерел

Посадовець зазначає, що без внесення змін у законодавство непросто буде вирішити цю проблему. Проте Мінінфраструктури вже напрацювало проєкт змін до постанови з конкретними критеріями для виїзду, він уже направлений до Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, "шукаю дружину для виїзду за кордон": як ухилисти біжать з України

Як повідомляв "Знай.uа", в університетах побільшає бюджетних місць на затребувані спеціальності

Знай.ua писав, важливі зміни для військовозобов'язаних: все вирішиться протягом 10 днів