Після вручення повістки українців направляють на проходження військово-лікарської комісії, яка визначає їхню придатність до служби.

За законом навіть обмежено придатних чоловіків можуть мобілізувати, проте найчастіше таких осіб відправляють на службу в частини, підрозділи забезпечення, у військові комісаріати ТЦК, до установ, організацій, навчальних закладів.

Втім, немає конкретної заборони на відправлення обмежено придатного в частину, яка виконує бойові завдання на фронті.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

При цьому адвокат Роман Симутін у своєму Telegram-каналі зазначив, що велике значення має те, як виглядає довідка про цей статус. У ній має бути чітко зазначено, де саме цей військовозобов'язаний служити не може. Тобто які види служби, які посади такому чоловікові протипоказані з огляду на його стан здоров'я.

Популярні новини зараз
Дадуть лише тиждень: кому необхідно повторно оновити облікові дані Забули чек у магазині - потрапили до рук шахраїв: як працює нова схема Українців ловитимуть посеред вулиці — ТЦК отримали нові повноваження по перевірці документів Українцям остаточно випатрають гаманці: в уряді вигадали нові податки
Показати ще

"У ній обов'язково має бути зазначено, де саме військовий не може служити, інакше він ще сидітиме в окопі з лопатою і без автомата", - підкреслив Симутін.

Як має виглядати довідка про обмежену придатність, скріншот
Як має виглядати довідка про обмежену придатність, скріншот

Якщо права обмежено придатного чоловіка все ж таки порушили, рекомендується подавати письмовий рапорт на ім'я командира частини та просити перевести на посаду, яка відповідає стану здоров'я. Якщо прохання проігнорують, слід звернутися зі скаргою на гарячу лінію Міноборони.

Нагадаємо, мобілізація в Україні: хто отримає повістку в першу чергу і кого повторно викличуть у ТЦК

Раніше ми писали про те, що в Україні військкомати штрафуватимуть чоловіків-переселенців: озвучено суму

Як повідомляв Знай.ua, для ВПО будуть перевірки: що потрібно знати